Hrvatska

Prva utakmica finala 1.HMNL riješena nogometnim rezultatom!

Vedran Kazazić (Novo Vrijeme)

Novo Vrijeme Apfel povelo je u finalnoj seriji s 1-0 svladavši Vrgorac na domaćem terenu s “nogometnih” 2:0. Utakmica nije obilovala ljepotom, nije bila pretjerano atraktivna, ali smo na djelu gledali dvije najbolje momčadi ove sezone, čvrstu, odličnu utakmicu u kojoj su Makarani bili bolji i upisali prvi bod u finalu.

Iduća utakmica igra se već u nedjelju, a nakon te utakmice serija se seli u Vrgorac.

U prvom dijelu gledali smo pravu, čvrstu finalnu utakmicu. Nakon 10-ak minuta u kojima nije bilo izrazitih šansi, Makarani su počeli prijetiti udarcima s distance, a odličnu priliku propustio je Duje Bajrušović. No, Vrgorac je također igrao jako dobro, standardno čvrsto u obrani, a najveću prigodu u napadu imao je Duško Martinac koji je udarcem iz voleja “nokautirao” Filipa Baškovića, koji je dobio povez na oku i do kraja utakmice je branio Jakša Herceg (nadamo se da je sve OK s prvim golmanom Makrana).

Ipak, Novo Vrijeme je do jedinog pogotka u prvom dijelu došlo u 15. minuti nakon sjajnog udarca Vedrana Kazazića nakon asistencije iz konrera.

U nastavku smo gledali malo otvoreniju utakmicu, domaćini su češće prijetili, Marko Odža branio je odlično, a i Kazazić je dva puta pogodio okvir gostujućeg gola. No i Nebeskoplavi su nastavili s čvrstom igrom i u nastavku su brzo sakupili četiri faula. Ipak, Apfelovci su udvostručili prednost u 31., odlični Kazazić prošao je po lijevoj strani i uposlio Igora Osredkara koji iz blizine gura loptu u praznu mrežu za 2:0.

Vrgorac je do kraja pokušavao s golmanom igračem, ali Novo Vrijeme je igralo odlično u obrani i gostima nije dozvolilo niti jedan pogodak.