Reprezentacija

Reprezentacija BiH pobjedom protiv Turske potvrdila prvo mjesto i plasman u Glavnu rundu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala posljednju utakmicu grupe F – Preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020, i to protiv Turske, a konačan rezultat glasio je 2:7 za našu selekciju.

Turska – Bosna i Hercegovina (foto: klix.ba)

Selektor Krezo se ponovo odlučio da od prve minute pošalje provjereni sastav, a to su: golman Galić, Pavlović, Aladžić, Kahvedžić i kapiten Radmilović.

I već u 5. minutu Nermin Kahvedžić donosi prednost našim igračima, a isti igrač i u posljednjim sekundama prvog dijela trese mrežu Turske i postavlja konačnih 0:2 u prvom poluvremenu.

Igralo se samo dva minuta u drugom dijelu do novog pogotka za našu selekciju, a strijealc je bio kapiten Anel Radmilović.

Isti igrač nekoliko sekundi kasnije postiže još jedan pogodak, i tada je već bilo sigurnih 0:4.

U 26. minutu se u strijelce upisuje i Bilal Jelić, a nedugo zatim i Turci stižu do pogotka, na 1:5 je smanjio Ozkan.

Marijo Aladžić u 31. minutu povisuje na 1:6, a minut kasnije još jedan pogodak za Nermina Kahvedžića, odnosno sedmi za Bosnu i Hercegovinu.

Na 2:7 smanjuje Sen, što je bio i konačan rezultat ovog duela.

Tako je bh. reprezentacija potvrdila prvo mjesto i grupu završila sa maksimalnim učinkom od tri pobjede i tako izborila plasman u Glavnu rundu.

Glavna runda je na programu u oktobru, a protivnici našoj reprezentaciji biće domaćin grupe Hrvatska, Rusija i Švedska/Belgija.

Osim naše selekcije, iz ove grupe u Glavnu rundu prošli su i Švajcarci, koji su danas slavili protiv Škotske sa 1:4.