FC Mostar SG

SJAJAN START MOSTARACA U UEFA FUTSAL CUP-U

Aktuelni bh. prvak, FC Mostar SG ‘Staklorad’, sjajno je startovao u Preliminarnoj rundi UEFA Futsal Cup-a.

21103907_10209654153857948_1605282580_o

Od samog otvaranja utakmice Mostarci su krenuli agresivno, a to se isplatilo već u 5. minuti. Odličnu akciju Radmilovića i Kahvedžića, materijalizovao je Aladžić. Odmah u narednom napadu, gosti poravnavaju. Strijelac je Bayraktar.

Mostar SG je nastavio sa napadima, a igrači Belediye spora su pokušavali iz kontranapada. Bh. prvak je u 10. minuti poveo preko Boškovića, ali radost nije trajala dugo. Za samo 90 sekundi gosti su preko Ozdemira i Mengia stigli na 2:3.

Za miran odlazak na odmor i sada preokret na 4:3 pobrinuo se Nermin Kahvedžić sa dva gola u posljednje dvije minute prvog dijela.

U nastavku je Mostar SG i dalje diktirao tempo, a nagrada je stigla u 25. minuti. Strijelac je bio Vesić nakon kornera.
U 30. minuti 6:3. Kahvedžić svojim trećim golom diže publiku na noge.

Dvije minute kasnije ovacije je zaslužio Vesić. Poigrao se sa odbranom gostiju i uposlio kapitena Aladžića koji je zakucao loptu u mrežu za konačnih 7:3.

Stari Grad u četvrtak igra protiv prvaka Estonije Narva Uniteda koji je u 1. kolu slavio protiv albanskog Flamurtarija.

Mostar SG – Belediye spor 7:3 (4:3)
Strijelci: 1:0 Aladžić (5), 1:1 Bajraktar (5), 2:1 Bošković (10), 2:2 Ozdemir (10), 2:3 Mengi (11), 3:3 Kahvedžić (19), 4:3 Kahvedžić (20), 5:3 Vesić (25), 6:3 Kahvedžić (30), 7:3 Aladžić (32)

FC Mostar SG ‘Staklorad’: Galić, Hrkać, De Souza, Aladžić, Bošković, Hodžić, Babić, Dženić, Radin, Pavlović, Kahvedžić, Vesić, Šikalo, Radmilović
Belediye spor: Mutlu, Altunay, Mengi, Jenilmez, Ozdemir, Kilinc, Cicek, Bajraktar, Iskay, Vardar, Yayla, Bora, Asik

U drugom meču dana prvak Estonija bio je bolji od prvaka Turske.

Flamurtari – Narva United 3:4 (0:1)
Strijelci: 0:1 Bader (20), 0:2 Bostrov (22), 0:3 Akulenko (30), 1:3 Kaca (31), 1:4 Bader (33), 2:4 Guna (40), 3:4 Gurzakovic (40)

Flamurtari: Rrapi, Kaca, Kalus, Qopekaj, Gurzaković, Xhyheri, Katira, Gokaj, Guna, Veizaj
Narva United: Smelkov, Akulenko, Bader, Bostrov, Fedorov, Gorbunov, Medvedev, Vedehhov, Panteleev, Osmanov, Jegorov, Andreev, Kotuzov, Shilkov