FC Mostar SG

MOSTAR SG U NAREDNOJ RUNDI UEFA FUTSAL CUP-A

Aktuelni bh. prvak u futsalu, ekipa Mostar SG ‘Staklorad’ obezbijedila je prolaz u narednu rundu UEFA Futsal Cup-a, već nakon dva kola.

Mostarci su ostvarili i drugu pobjedu i tako ostali usamljeni na tabeli sa 6 bodova. Obzirom da propozicije kažu da je presudan međusobni duel među ekipama sa istim brojem bodova, i teoretski su osigurali prolaz dalje.

Već nakon uvodnih pet minuta utakmice protiv estonskog Narva Uniteda, bilo je jasno da ekipa Mostar SG ništa neće prepustiti slučaju. Na semforu je u 5. minuti stajalo 3:0 nakon što su golove postigli De Souza, Aladžić i Vesić.

Tako je utakmica ušla u miran tok, a bilo je samo pitanje kada će domaćin ponovo postići pogodak. To im je pošlo za nogom u 16. minuti kada je Aladžić postigao svoj drugi gol. Nedugo zatim i Vesić se upisuje u listu strijelaca za 5:0.

Seriju Mostara gosti su uspjeli prekinuti tri minute do kraja prvog dijela, kada je iz penala pogodio Akulenko. Do odlaska na odmor za Mostar pogađaju Vesić i Bošković.

Odmah na otvaranju nastavka kanonadu je je nastavio Radmilović, a u 24. minuti De Souza postiže gol za 9:1.

Do kraja su se u listu strijelaca upisali Šikalo, Aladžić, te Pavlović dva puta za Mostar, dok su za goste pogodili Bader i Akulenko za konačnih 13:3.

U drugoj utakmici odigranoj ranije turski Arnavutkoy Belediye je savladao Flamurtari rezultatom 12:2.

Posljednje kolo preliminarne runde je u subotu, kada će Mostar igrati protiv Flamurtarija.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – Narva United 13:3 (7:1)
Strijelci: 1:0 De Souza (1), 2:0 Aladžić (5), 3:0 Vesić (8), 4:0 Aladžić (16), 5:0 Bošković (17), 5:1 Akulenko (17), 6:1 Vesić (17), 7:1 Bošković (18), 8:1 Radmilović (22), 9:1 De Souza (24), 10:1 Šikalo (30), 11:1 Plavlović (31), 12:1 Pavlović (31), 12:2 Bader (33), 12:3 Akulenko (33), 13:3 Aladžić (36)

FC Mostar SG ‘Staklorad’: Galić, Babić, Pavlović, De Souza, Aladžić, Hodžić, Džemić, Radin, Hrkač, Kahvedžić, Bošković, Vesić, Šikalo, Radmilović
Narva United: Smelkov, Akulenko, Bader, Bostrov, Fedorov, Gorbunov, Medvedev, Vedehov, Panteleev, Kutuzov, Shilkov

U drugom meču dana, turski šampion je deklasirao Albance.

Arnavutkoy Belediye – Flamurtari 12:2 (5:2)
Strijelci: 0:1 Gokaj (1), 0:2 Kaca (3), 1:2 Yenilmez (6), 2:2 Mengi (7), 3:2 Ozdemir (9), 4:2 Vardar (17), 5:2 Yayla (19), 6:2 Vardar (22), 7:2 Mengi (28), 8:2 Asik (28), 9:2 Mengi (29), 10:2 Altunay (36), 11:2 Altunay (38), 12:2 Asik (39).

Arnavutkoy Belediye: Mutlu, Cicek, Altunay, Mengi, Ozdemir, Kilinc, Bayraktar, Isıkay, Vardar, Yayla, Yenilmez, Bora, Asik
Flamurtari: Rapi, Kaca, Kalus, Gokaj, Gurzaković, Xhyher, Qopekaj, Guna, Veizaj