Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Sloga ispustila pobjedu u finišu: Rajčević i Gosto hattrickom poveli Mostar SG do finala

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su sinoć u drugom polufinalnom meču serije Slogu u Gornjem Vakufu/ Uskoplju sa 7:6.

Sloga je vodila gotovo čitav tok ovog susreta, imala i po tri gola viška, igrala jako dobro, ali je Mostar SG pokazao zašto je najbolja ekipa u državi i na kraju su slavili sa 7:6 u samom finišu meča kada su Slobodan Rajčević sa dva gola i kapiten Marijo Aladžić donijeli pobjedu.

Sloga je povela golom Sabahudina Petaka, a onda isti igrač u 16. minuti duplira prednost. Smanjio je Samir Gosto na 2:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Domaći sjajno kreću i u nastavak, pa preko Haruna Latića i Senida Hodžića odlaze na 4:1. Ipak, Mostar SG se nije predavao. Pogotkom Slobodana Rajčevića i sa dva gola kojima kompletira hattrick Samir Gosto dolaze na 5:4. Admir Zukan na kratko odbija nalet Mostaraca pogotkom u 36. minuti za 6:4, ali onda slijedi pomenuti finiš sa dva gola Rajčevića i jednim Aladžića za pobjedu i plasman u finale gdje će igrati protiv Salinesa.