Prva liga FBIH

Sloga ubjedljiva protiv Bubamare na otvaranju play-offa za prvaka Federacije BiH

MNK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja ostvario je pobjedu u prvom meču play-offa za prvaka Federacije BiH, koji se igra u Mostaru, protiv MNK Bubamara iz Cazina rezultatom 0:6 i tako na sjajan način otvorio borbu za titulu i plasman u Premijer futsal ligu BiH.

MNK Sloga

I jedni i drugi su u utakmicu ušli agresivno, nošeni podrškom sa tribina, pošto su navijači obe ekipe stigli u Mostar. Već u početnik nekoliko minuta i jedna i druga ekipa su ostvarile po par prekršaja, ali do odlaska na odmor strasti su se smirile, pa nije došlo do kaznenih udaraca.

Sloga je do prednosti stigla u 9. minutu, kada je njihov najbolji strijelac Sabahudin Petak, sjajnim driblingom i udarcem sa nekih 10-ak metara od gola, zatresao mrežu Bubamare za 0:1.

Isti igrač je u 14. minutu imao dobru priliku, ali njegov udarac zaustavio je golman MNK Bubamara, Karalić, te je nakon toga lopta pogodila u ruku jednog od igrača ekipe iz Cazina, ali sudije se nisu oglašavale.

Samo minutk asnije stiže još jedan pogodak za ekipu iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja. Bajro Spahić je iz slobodnog udarca zatresao mrežu Cazinjana.

Konačnih i sigurnih 0:3 u prvom dijelu postavio je Senid Hodžić, nakon loše reakcije čuvara mreže Bubamare.

Pokušala je Bubamara u finišu prvog dijela preko Kovačevića da smanji zaostatak, ali im to nije uspjelo.

Bolje su drugi dio otvorili Cazinjani i već na početku pogodili stativu, ali ubrzo je i Sloga uzvratila, no udarac Petka je zaustavio protivnički golman.

Definitivno je Bubamara bolje otvorila drugi dio. Redale su se prilike Delića, Mizića, Huga i Radonjića, ali nedovoljno da se postigne pogodak.

Sredinom drugog dijela, igrač Sloge, Sabahudin Petak, izlazi 1 na 1 sa golmanom Bubamare, izbacuje ga sjajnim driblingom, ali posustaje u završnom udarcu i pogađa stativu. Bila je to najbolja prilika ove ekipe od početka drugog poluvremena.

Igrao se 30. minut kada su prvotimci Sloge nakon greške Cazinjana osvojili loptu i nakon kontra napada stigli do visokih 0:4. Drugi put se u strijelce upisao Senid Hodžić.

Bilo je to zeleno svjetlo da Bubamara krene sa igračem u polju.

Nekoliko minuta kasnije još jedan dobra akcija vodeće ekipe, ali Zatagić je pogodio prečku. Isti igrač par sekundi kasnije promašuje nemoguće, potpuno prazan gol sa metra.

Visokih 0:5 u 34. minutu donio je kapiten ekipe iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja, Harun Latić, na asistenciju Spahića. Bio je to njegov drugi gol na meču.

Dva minuta kasnije igrač Bubamare, Ermin Mizić, u svom kaznenom prostoru rukom zaustavlja loptu koja je išla u njegovu mrežu, te zarađuje crveni karton i poklanja penal Slogi. Siguran realizator bio je Sabahudin Petak.

U 38. minutu nakon šestog prekršaja Bubamare, Bajro Spahić pogađa prečku, samo par sekundi kasnije i Sloga pravi šesti prekršaj, no ni udarac Sulejmana Mehića ne završava u golu.

MNK Bubamara sutra od 17:00h igra protiv MNK Bosna Kompred, dok će MNK Sloga drugi meč igrati u nedelju, također u 17:00h, upravo protiv MNK Bosna Kompred iz Tuzle.

Tabelu play-offa za prvaka Federacije BiH nakon prvog dana takmičenja pogledajte na ovom linku.

MNK BUBAMARA – MNK SLOGA 0:6 (0:3)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.