Prva liga FBIH

(VIDEO) Sloga u sjajnom derbiju slavila protiv Iskre – Vrbas

MNK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja slavio je danas u derbiju 9. kola Prve futsal lige Federacije BiH – Grupa 3 protiv MNK Iskra – Vrbas iz Bugojna rezultatom 5:4.

MNK Sloga

Bila je ovo jedna sjajna futsal predstava, koja je u potpunosti opravdala epitet derbija kola, a možda i sezone.

Prepune tribine dvorane u Gornjem Vakufu – Uskoplju svjedočile su velikoj pobjedi Sloge.

Gosti iz Bugojna su bolje otvorili utakmicu, i u 4. minutu preko Tarik Tutkura stigli do prednosti.

Samo minut kasnije novi šok za domaće, prednost gostiju udvostručio je Ahmet Fuka.

Kapiten Sloge, Harun Latić, do 9. minuta sa svoja dva pogotka vraća stvari na početak, ali novu prednost Iskri – Vrbas u 15. minutu donosi Nermin Bećirović, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U petom minutu nastavka na 3:3 poravnava Sabahudin Petak, ali tri minuta kasnije Bugojanci stižu do novog pogotka, mrežu Sloge zatresao je Sabahudin Jusufbašić.

U 31. minutu novo poravnanje rezultata, ovoga puta od 4:4, donosi Bajro Spahić, a tri minuta prije kraja susreta konačnih 5:4 za MNK Sloga ide na ruku igrača gostiju, Mirensa Došlića, koji je nespretnom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu i tako donio veliku pobjedu ekipi iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja.

Kako je to izgledalo i na koji način je Sloga stigla do pobjede pogledajte na snimku ispod.

Sloga se ovom pobjedom bodovno izjednačila sa MNK Iskra – Vrbas, te zbog bolje gol razlike zauzima prvu poziciju i ima utakmicu manje, što znači da imaju sve u svojim rukama do kraja prvenstva.

U narednom kolu gostuju u Jablanici kod Neretve, dok Iskra – Vrbas dočekuje posljednjeplasirani mostarski Rudnik.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

MNK SLOGA – MNK ISKRA VRBAS 5:4 (2:3)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.