Prva liga FBIH

(VIDEO) Željezničar slavio u napetom gradskom derbiju protiv MNK Dia BiH, tuča obilježila finiš meča

MNK Željezničar slavio je danas na svom terenu u gradskom derbiju 8. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 protiv MNK Dia BiH rezultatom 3:0, a utakmicu su obilježile i neke nesportske stvari koje ne trebaju da se dešavaju na ovakvim utakmicama.

MNK Željezničar

Prvi dio meča je protekao u koliko – toliko fer i korektnoj borbi sa obe strane, a u prvih 20 minuta nije viđen nijedan pogodak, te se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

U trećem minutu nastavka Amer Šarić iz MNK Dia BiH dobija crveni karton zbog namjernog igranja rukom, a pet minuta kasnije stiže i prvi pogodak na utakmici. Prednost Željezničaru donio je Nedžad Hodžić.

Na 2:0 u 34. minutu povisuje Ivica Marić.

Nakon drugog pogotka “Plavih” desile su se neke nesportske scene kojima nije mjesto na futsal parketima.

Tri minuta prije kraja susreta crveni karton je zaradio i Emir Omerhodžić koji je nogom udario jednog igrača Željezničara dok je ležao na parketu. Samo minut kasnije isključenje je zaradio i njegov saigrač, nekadašnji bh. reprezentativac, Nermin Jusić, koji je pljunuo prvotimca domaće ekipe Anesa Džafa, a u tim trenucima desio se i fizički sukom među igračima, te je na parket utrčalo i nekoliko gledalaca.

Pogledajte kako je sve to izgledalo.

Source: Tuča na futsalu by sport1

Nakon prekida, meč se nastavio, a tačku na ovaj napeti derbi stavio je Mirza Zahirović u 39. minutu kada je zatresao mrežu protivničke ekipe za konačnih 3:0.

Osim tri crvena kartona, sudijski par Ćatibović – Merdanović je imao pune ruke posla pošto je podjeljeno još deset žutih kartona.

U narednom kolu Željezničar gostuje u Cazinu, dok Dia BiH dočekuje Žepče.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 pogledajte na ovom linku.

MNK ŽELJEZNIČAR – MNK DIA BIH 3:0 (0:0)