Prva liga FBIH

Željezničar visokom pobjedom nad Čulin Mlinom jednom nogom zakoračio u premijerligaško društvo

Željezničar je uvjerljivo trijumfovao u prvoj utakmici finalnog doigravanja nad ekipom Čulinog Mlina.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu, a za vodstvo Željezničara pogodio je Emir Sipović u 7. minuti. Potom je dva puta pogodio Anel Radmilović, u 11. i 14. minuti za uvjerljivih 3:0. Velid Pidro u 15. minuti pogađa za 3:1, da bi konačan ishod prvog dijela od 4:1 u 20. minuti postavio Emir Đuderija.

Već u prvoj minuti drugog dijela Anes Demirović postiže peti gol za domaće, a šesti je djelo Mulage Karića u 29. minuti. U 30. minuti Emir Gekić pogađa za 6:2, da bi na 7:2 povisio Eldar Bašović u 33. minuti.

Rijad Pljevljak u 38. minuti pogađa za 8:2, a to je bio i konačan ishod utakmice.

Uzvratni susrer se igra za sedam dana u Livnu, a Čulin mlinu je potrebno pravo “čudo” kako bi stigli veliki zaostatak.