Reprezentacija

Zmajevi ponovo pokazali karakter: BiH u drugom poluvremenu preokrenula Mađare i slavila pobjedu

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Mađarsku poslije preokreta 2:1 u prvoj od dvije prijateljske utakmice u Budimpešti.

Mađarska je bila bolji rival u prvom poluvremenu. Izlazili su visoko u odbrani i našim igračima značajno otežali posao u kreiranju bilo kakvih napada. Do gola stižu u 15. minutu kada Atilla Biro ulazi između naših linija odbrane, prihvata jednu jako tešku loptu na odličan način i pogađa gol Poračanina, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugo poluvrijeme naši momci ulaze angažovanije prema naprijed i to se i osjetilo na rezultatu. U 24. minuut Srđan Ivanković “lomi kičmu” Jozsefu Tataiju i posprema onda loptu u mrežu za 1:1. Tri minute kasnije već je 2:1. Josip Sesar je protutnjao po desnoj strani, a Milan Hajmasi u namjeri da mu izbije loptu iz nogu, klizećim startom šalje loptu u sopstvenu mrežu za 2:1, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Vrijedi pomenuti da je veći dio utakmice na golu naše reprezentacije proveo Senad Poračanin i odlično je čuvao svoj gol. Golman Sarajeva bi trebao da bude prvi izbor selektora Kreze za utakmicu protiv Španaca na Evropskog prvenstvu, pa su ove utakmice idealna prilika da se uklopi sa ostatkom reprezentacije.

Pomenimo da je za reprezentaciju debitovao i Almedin Bundavica, koji je iskazao veliku borbenost i srčanost, a to su na svojoj koži najbolje osjetili Tatai i Harmati koje je Bundavica doslovno “patosirao” u žaru borbe.

Ova dva rivala će sutra ponovo igrati prijateljsku utakmicu.

MAĐARSKA – BIH 1:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 Biro 15, 1:1 Ivanković 24, 1:2 Hajmasi 27

MAĐARSKA: Spandler, David, Buki, Vas, Hajmasi, Alasztics, Toth, Biro, Nagy, Tatai, Rabl, Horvarth, Droth, Sipos, Harmati, Rutai  Selektor: Jozsef Turzo

BIH: Poračanin, Jelić, Ivanković, Hrkać, Kahvedžić, Milanović, Galić, Bundavica, J. Sesar, Arnautović, Gašpar, Radmilović, Bošković, Petak, Pantić  Selektor : Ivo Krezo