FC Mostar SG

Zvanično saopštenje FC Mostar SG ‘Staklorad’

U prethodnim danima tražili smo izjave od članova FC Mostar SG, a za naš portal je potvrđeno kako ćemo sve izjave dobiti u vidu službenog saopštenja

SLUŽBENO SAOPŠTENJE:

“Utakmicom u Banjoj Luci spuštena je zavjesa na 2020. godinu. Naša ekipa prvi dio sezone 2020/2021 završila je bez poraza.

Igrali smo deset utakmica, devet u prvenstvu i jednu u Kupu BiH, te u svih deset slavili!

“Posljednje kolo naša ekipa gostovala je u Banjoj Luci, kod KMF Policajac. Tu smo, kao i u svim prethodnim utakmicama, upisali pobjedu, što se i očekivalo od nas. Prošle sezone smo bili oštećeni, tako što nam je oduzeta borba za titulu prvaka Premijer futsal lige BiH. Iako su svi mislili da ćemo potonuti, mi smo izronili za one što nas vole i dokazali da smo uvijek bili i da ćemo uvijek biti glavni konkurentni za osvajanje pehara na terenu, nigdje drugo. U ime Uprave kluba čestitam stručnom štabu i igračima na ovom rezultatu te im želim ugodne praznike u svoje lično ime i u ime Uprave kluba!”, kaže Amel Bajgorić predsjednik našeg Kluba!

Amel Bajgorić

Stručni štab u prvom dijelu sezone činili su Mirsad Fazlinović, Ivan Božović, Josip Lekić i Bojan Ljubomirović.

Za fizičku pripremu igrača bio je zadužen Josip Lekić zajedno sa trenerom Ivanom Božovićem.

“Igrači su vrlo dobro radili tokom priprema za novu sezonu, kao i tokom prvog dijela sezone. Fizičku spremu smo podigli na jedan visoki nivo, te ja kao kondicioni trener sam zadovoljan s tim, a vjerujem i ostale kolege u stručnom štabu. U svoje lično ime svima u klubu čestitam na ovom uspjehu, a dalje idemo još jače!, kaže Josip Lekić, kondicioni trener našeg Kluba!

Za rad sa golmanima bio je zadužen Bojan Ljubomirović, koji je u naš klub stigao prije početka sezone.

“Ovo mi je prvi angažman kao trener golmana u nekom klubu. Dokazali smo da imamo kvaliteta, te sve što smo radili skupa to pokazali i na terenu. Čestitam mojim golmanima na uspješnoj polusezoni, kao i ostalim igračima. Također, svim našim navijačima želim sretne nadolazeće praznike. Nadam se da je ovo bila prva i posljednja godina bez vas (navijača), kaže Bojan Ljubomirović, trener golmana u našem klubu.

Novu sezonu otvorili smo domaćom utakmicom protiv MNK Brotnjo. Čitlučka ekipa je dobro poznata našim navijačima. Imaju oni dobrih pojedinaca u svojim redovima, kao i odličnog trenera, Tomislava Bevandu, bivšeg reprezentativca BiH. Utakmica je završena rezultatom 7-2.

Vjerujemo kako su svi mislili da je na terenu to izgledalo lako, iako baš i nije. Brotnjo se pokazao kao čvrst protivnik, što govori i rezultat na poluvremenu 2-0. Tri gola je postigao Bilal Jelić, dva Nermin Kahvedžić, te po jednom su se u strijelce upisali Marijo Aladžić i Sejad Ibrišimović.

“Novu sezonu otvorili smo na domaćem terenu protiv Brotnja iz Čitluka. Dosta teška utakmica. Njihov golman je odlično branio, ali na kraju uspjeli smo pronaći rješenje i za njega, te na kraju upisali pobjedu. Gostima se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri”, kaže kapiten naše ekipe Marijo Aladžić.

Marijo Aladžić

Drugo kolo donijelo nam je gostovanje u Tuzli, kod novog/starog premijerligaša, Bosna Kompred. Ekipa sačinjena od domaćih igrača, predvođena iskusnim Mehmedom Ramićem i Bekirom Hodžićem bila je izuzetno tvrd orah. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1-1, golovima Ramića (Bosna Kompred) / Jelića. Drugo poluvrijeme odlučio je Kahvedžić da tri boda poneseno u Mostar! Sa dva njegova gola upisali smo novu pobjedu. Vrijedi istaknuti i ti kako su se domaći pokazali kao odlična ekipa, koja je dokazala da će svima biti tvrd orah. Utakmica je završena rezultatom 2-3!

“Rezultatski tijesna pobjeda, iako smo stvorili veliki broj prilika, ali nismo bili baš najbolji u realizaciji. Domaćin se je pokazao kao odlična ekipa, te im se zahvaljujem na fer i korektnoj utakmici, te na gostoprimstvu”, kaže Bilal Jelić igrač našeg Kluba!

Bilal Jelić (lijevo)

Treće kolo opet smo igrali protiv ekipe iz Tuzle, ali ovaj put na domaćem terenu. U goste nam je stigla ekipa Salinesa. Tuzlaci su u Mostar stigli sa ciljem da u Tuzlu odnesu sva tri boda, ali pitamo se i mi nešto! Dosta dobro prvo poluvrijeme odigrale su obje ekipe. Kada su svi mislili da će se na odmor otići sa rezultatom 0-0 tu na scenu stupaju Stefan Rakić i Nermin Kahvedžić, te našoj ekipu na poluvremenu donose prednost od dva gola razlike. Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo našoj ekipi. Na početku drugog poluvremena Kahvedžić još jednom pogađa mrežu Tuzlaka za 3-0. Gosti uspjevaju golom Kocića smanjiti prednost na 3-1, ali to je bilo sve od njih. Kahvedžić sa još jednim golom kompletirao je hattrick, a u strijelce su se još upisali i Bilal Jelić i Kristijan Radin.

“Treće kolo donijelo nam je utakmicu protiv Salinesa, mog bivšeg kluba. Utakmica je završena rezultatom 6-1 što dovoljni govori o našoj kvaliteti i našim ambicijama u ovoj sezoni. Čestitam svojim saigračima na odlično odigranoj utakmici!, izjavljuje Nermin Kahvedžić!

Nermin Kahvedžić

Nakon utakmice sa Salinesom uslijedila je reprezentativna pauza od 15 dana! Nakon petnaest dana vraćamo se terenima Premijer futsal lige BiH, te gostujemo u Gračanici kod MNK Kaskada.

Utakmica protiv Kaskade odlično je počela, a još bolje se završila. Priliku za igru dobili su svi igrači, te opravdali ukazano povjerenje. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1-4, a strijelci su bili Radmilović, Vesić, Jelić i Kahvedžić. U drugom poluvremenu je Radmilović mrežu domaćih pogodio još dva puta, a pored pomenutog trojca u strijelce se još upisao i Sejad Ibrišimović. Domaćinu se zahvaljujemo na fer i korektnoj utakmici, te na domaćinstvu.

“Odlično smo otvorili utakmicu protiv Kaskade, mogu slobodno reći i odigrali odlično. Domaćinu se zahvaljujem na fer i korektnoj igri, a svojim saigračima čestitati”, ističe Anel Radmilović.

Anel Radmilović

Peto kolo u Mostaru igrali smo protiv GFC Sarajevo. Naša ekipa loše je ušla u utakmicu, te tako gosti sa dva gola Handžić imaju prednost od 0-2. Trener, Ivan Božović, uzima timeout. Nakon timeouta uslijedila je dobra reakcija, te golovima Bilal Jelić i Stefana Rakića stižemo do izjednačenja. Pogodak za 3-2 postiže Nermin Kahvedžić, ali slavlje nije trajalo dugo, a gosti novim golom Handžića stižu do izjednačenja. Do kraja prvog poluvremena gol, raspoloženog Delihasanovića, pogodio je Josip Bošković, te se sa rezultatom 4-3 otišlo na odmor. U drugom poluvremenu potpuna dominacija naše ekipe, te sa još dva gola Bilala Jelića i jednim Nermina Kahvedžića stižemo do pete pobjede iz isto toliko mečeva.

“Slobodno mogu kazati kako smo pocijenili ekipu Sarajeva, a to dokazuje i ulazak u utakmicu. Do kraja prvog dijela uspjeli smo izjednačiti i preokrenuti rezultat. U drugom poluvremenu smo počeli igrati našu igru, te zasluženo pobijedili”, ističe Josip Bošković.

Šesto kolo donijelo nam je gradski derbi protiv HFC Zrinjski. Vjerujemo kako bi dvorana USRC “Midhat Hujdur – Hujka” bilo poprilično dobro ispunjena da je publika mogla prisustvovati utakmici, jer je gradski derbi uvijek mamio pažnju mostarske publike. U napadu je igra bila poprilično dobra, ali odbrana nije baš najbolje funkcionisala. Zabili smo devet, a primili seda golova, što može radovati samo gledaoce pored TV ekrana. Zrinjski ima želju, borbu, volju…, svašta nešto, pozitivno. Ekipa je to koja ostavlja zadnji atom snage na terenu, te ih ne treba nikad otpisivati. Kahvedžić je prvo pogodio za 1-0, zatim Rakić povisuje prednost na 2-0, a gosti smanjuju na 2-1. Nakon toga Aladžić jednom bombom pogađa mrežu gostujućeg golmana za 3-1, ali se Zrinjski opet vraća u igru golom za 3-2. Na 4-2, odnosno 5-2 povisili su Radmilović i Gosto, a do kraja prvog dijela Zrinjski uspjeva smanjiti našu prednost na 5-3. U nastavku dobro otvaramo drugo poluvrijeme. Kahvedžić na samom startu pogađa za 6-3, a tri minute kasnije gosti postižu dva brza gola za 6-5. Samo minutu kasnije Josip Bošković nam ponovo donosi dva gola prednosti. Igrala se 30. minuta kada Radmilović pogađa za 8-5, a pet minuta kasnije i Jelić za 9-5. No, nije tu priči kraj. Gosti su do kraja uspjeli smanjiti našu prednost na konačnih FCMSG 9 – 7 HFCZ.

“Utakmica sa puno golova. Gradski derbi je uvijek bio zanimljiv, te donosio veliko interesovanje kod svih ljubitelja futsala. Mlada ekipa, predvođena dobrim trenerom, koji se bore za svaku loptu. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva”, kazao je Stefan Rakić.

U međuvremenu izvučeni su parovi 1/8 finala Kupa BiH. Voljom žrijeba gostovali smo u Tuzli kod FC Salines.

Nakon Zrinjskog na red je došla utakmica 1/8 finala Kupa BiH protiv FC Salines. Pobijedili smo i u toj utakmici, te se plasirali u 1/4 finale Kupa BiH. Utakmicu je odigrana u tuzlanskom Mejdanu.

Ne možemo, a da ne kažemo kako je utakmica na terenu bila fer i korektna. Protivnim saigračima se zahvaljujemo na tome. Na tribinima su se desili neki incidenti, ali ne zamjeramo. Mi smo krivi, priznajemo! Mi smi krivi jer uvijek povedemo, jer pobjedimo i tako isprovociramo, ovaj put, domaćina, i onda šta ćeš… Razumijemo! No, nećemo o tome, jer smo mi velik Klub! Mi znamo svoje ciljeve i ne zanimaju nas drugi.

“Najbitnija utakmica u prvom dijelu sezone. Znali smo šta nam je činiti! Pobijediti! Uspjeli smo ostvariti svoj cilj. Čestitam svojim saigračima na pobjedi. Na tribinama su se desili neki incidentni koji nisu za sportske terene, ali tako je uvijek. Kad pobjeđuješ svi su dobri, kad gubiš uvijek tražiš dlaku u jajetu,” kaže golman naše ekipe Stanislav Galić.

Nakon utakmice Kupa vratili smo se prvenstvu, te gostovali u Livnu.

Jedna vrlo teška utakmica. Vodili smo 0-2, ali su domaći uspjeli stići do izjednačenja u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme uspjeli smo postići još dva gola, te osvojiti nova tri boda. Utakmica je završena rezultatom 2-4.

“Odlično smo otvorili utakmicu, postigli brza dva gola, a onda kao da smo stali i mislili da je kraj, što je Seljak znao iskoristiti. Ipak, drugo poluvrijeme uspjeli smo postići još dva pogotka, te tako pobijediti, kaže Vladan Vesić.

U posljednoj utakmici na domaćem terenu igrali smo protiv Sloge. Sloga je u Mostar stigla oslabljena neigranjem par standardnih prvotimaca. Priliku za igru dobili su mlađi igrači, željni dokazivanja. Utakmica je završena rezultatom 6-3 u našu korist.

“Mlada ekipa stigla je u Mostar. Sloga nije stigla u punom sastavu, njihov trener je pružio priliku mlađim igračima, kao i naš, drugo poluvrijeme. Utakmica je završena rezultatom 6-3 i s tim možemo biti zadovoljni”, kaže Kristijan Radin.

U posljednjoj utakmici u 2020. godini igrali smo protiv novog premijerligaša, KMF Policajac u Banjoj Luci. Vrlo dobro smo otvorili utakmicu te poveli sa 0-2. Do kraja prvog dijela domaćin je uspio postići pogodak za 1-2, a na kraju se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat utakmice.

-Vrlo dobro smo otvorili utakmicu, poveli sa 0-2, do kraja prvog dijela primili jedan pogodak. Drugo poluvrijeme smo stvarali prilike, ali golman domaćih je bio odličan, te nije dozvoljavao da postignemo pogodak. Čestitam svojim saigračima na desetoj pobjedi u nizu, te svima u klubu na titulu jesenjeg prvaka, kaže Samir Gosto.

‘’Prvo moram da se osvrnem na proslogodisnju sezonu i skandaloznu odluku NFSBIH da sezonu zavrsi za zelenim stolom i proglasi prvaka iako on to nije zasluzio. Veoma mi je zao sto ljudi koji vode futsal u BIH nemaju sluha za nas sport i sve napore koje ulazu ljudi koji vode futsal klubove u BIH. To se ogleda u odluci da zavrse proslu sezonu na nacin kako su zavrsili, a takodje i donosenjem sistema takmicenja i kalendara za sezonu koja je u toku. Necu im pominjati imena da im de dajem na znacaju. Zahvalio bih se Upravi kluba i svim sponzorima, jer su i pored svega sto se dogodilo u prosloj sezoni, smogli snage da obezbede maksimalne uslove za klub u ovoj sezoni. Omogucili su nam da formiramo respektabilnu ekipu i da se maksimalno dobro pripremimo u period pre pocetka sezone. Ekipa je podizala formu iz nedelje u nedelju i nije slucajno sto smo prvi deo sezone zavrsili sa svim pobedama u prvenstvu, a u KUP-u napravili, mozda i najveci korak za osvajanje tog trofeja, pobedom nad glavim konkurentom ekipom Salinesa i to na njihovom terenu. Hvala svima koji su verovali u nas i koji su nam pruzili bebrezervnu podrsku na nasem dosadasnjem putu. Pred nama je jos mnogo rada i teskih prepreka, ali sam siguran da cemo ih sve uspesno preskociti i doci do naseg cilja a to je dupla kruna. Igracima zelim da se u novogodisnjoj pauzi dobro odmore i psiholoski pripreme za nastavak sezone, jer prava iskusenja za nas tek predstoje. Navijacima obecavam da ce imati jos mnogo razloga za slavlje i zadovoljstvo u Novoj godini. Zbog korona virusa ova 2020. godina je bila izuzetna teska za sve i zelim da sve ruzno brzo zaboravimo, a svima zajedno zelim srecne novogodisnje praznike i sve najbolje u Novoj 2021 godini, kaže trener našeg kluba Ivan Božović!

Na kraju dužni smo zahvaliti se našim sponzorima koji su vjerovali u nas i nakon odluke koja nas je zadesila prošle sezone, a oni su:

Staklorad, Restoran Šadrvan, BH Telecom, Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK, GD Bišina, Grandex, Restoran Dva Fenjera, Restoran Mio Pase, Studentski hotel Mostar, Vlada HNK, IC Štamparija, Sportski savez grada Mostara, J.P. Mosport, Leal Estate Internacional d.o.o., Obrtnička radnja “Dino” Split. HVALA VAM!

Ove godine nismo ništa preustili slučaju. Stručni štab je dobro odradio posao, uigrao ekipu. Pojačanja su se dobro uklopila. Mislim, nova-stara pojačanja. To su sve igrači koji su bili u našem Klubu. Preoznali su našu dobru sredinu, i zdrav sportski duh i vratili se tu. Mislim da stručni štab nije imao toliko težak posao. Kahvedžić, Radin, Rakić oni su se uklopili, to smo pokazali na terenu gdje smo pobijedili sve naše protivnike, kaže Đuliman, pa nastavlja

“Stručni štab razgovara sa mogućim pojačanjima, a oni će odrediti ko će to stići u Klub! Uskoro će biti dostupno više informacija”, kaže Alen Đuliman, član Upravnog odbora FC Mostar SG ‘Staklorad’.