Hrvatska

Universitas uvjerljivom pobjedom proslavio plasman u 1.ligu Hrvatske

U poslijednjem kolu drugoligaške “Lige za prvaka” splitski Universitas je s lakoćom slavio protiv Vinkovaca, te je pobjedom pred svojim navijačima proslavio plasman u elitni razred hrvatskog futsala. Splitski “studenti” su protiv desetkovanih Vinkovčana slavili s uvjerljivih 8:2, u jednosmjernom susretu lišenom neizvijesnosti…

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

UNIVERSITAS: Andro Radostić, Ivan Mizdrak, Igor Šuljić, Ante Rađa, Mario Nazlić, Ivan Bezmalinović, Ante Peša, Jadran Kirevski, Dino Peša, Marin Roguljić, Nikola Moro, Franko Bilić, predstavnik kluba: Marin Mandić

VINKOVCI: Josip Bertić, Hrvoje Zagorac, Filip Bekavac, Danijel Jaman, Vinko Pintarić, Marko Ljaljić, predstavnik kluba: Željko Plavšić

STRIJELCI: 1:0 Rađa (4′), 2:0 Nazlić (8′), 3:0 Nazlić (9′), 3:1 Jaman (18′), 4:1 Mizdrak (24′), 5:1 A.Peša (27′), 6:1 Nazlić (28′), 6:2 Pintarić (32′), 7:2 A.Peša (37′), 8:2 A.Peša (38′)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Mario Nazlić (UNIVERSITAS)

KOMENTAR UTAKMICE:
Kakvu ćemo utakmicu gledati bilo je jasno već pogledom na sastave momčadi. Vinkovčani su u Split došli u znatno oslabljenom sastavu, s jednim vratarom i samo 5 igrača. Istina, i Splićani su nastupili oslabljeni, jer u sastavu nije bilo nekoliko važnih igrača poput Taćija, Ivora Šuljića, Nikolića, Mijića, Crnjca i Tustonjića, dok je vratar Bilić susret pratio s Klupe, no i takvi “studenti” bili su presnažan suparnik za oslabljenu “Vinkulju”.
Universitas dolazi u vodstvo u 4.minuti kada Rađa odmjerenim udarcem s 12 metara savladava Bertića za 1:0! U 8.minuti domaći dolaze do novog zgoditka. Gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Nazlić to kažnjava i zabija za 2:0! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Nakon kornera je izigrana obrana gostiju, a Nazlić još jednom zabija za 3:0! U 11.minuti bilježimo novu prijetnju domaćina, no udarac Mizdraka zaustavlja vratnica. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez većih uzbuđenja, sve do 18.minute kada Jaman lijepo prima loptu i preciznim prizemnim udarcem s 10ak metara savladava Radostića za 3:1!
Prvo uzbuđenje u nastavku bilježimo u 22.minuti kada Rađa špicem s 9 metara pogađa gredu. U 24.minuti “studenti” dolaze do povećanja vodstva kada Mizdrak na dodavanje Šuljića zabija za 4:1! U 26.minuti nova prijetnja domaćina, no udarac Dina Peše zaustavlja vratnica. No već u slijedećoj minuti njegov brat Ante Peša zabija za 5:1! Nedugo zatim ponovno se trese mreža gostiju. Vinkovčani su izgubili loptu na svojoj polovici, a Nazlić svojim trećim zgoditkom povećava prednost domaćina na 6:1! U 32.minuti mogli su Splićani do novog zgoditka, no udarac Bezmalinovića s 10 metara zaustavlja vratnica! U istoj minuti trese se mreža domaćina. Odigrana je duga lopta prema kaznenom prostoru “studenata”, vratar Radostić je neodlučan, što koristi Pintarić i zabija za 6:2! Uslijedilo  je dulje razdoblje bez većih uzbuđenja, sve do 37.minute kada Ante Peša svojim drugim zgoditkom zabija za 7:2, a u slijedećoj minuti Peša je kompletirao i hattrick golom za konačnih 8:2! Splićani su tako uvjerljivom pobjedom proslavili drugoligaški naslov i plasman u elitni razred hrvatskog futsala.

Izvor: crofutsal.com