Hrvatska

SPLIT PORAŽEN U MAKARSKOJ: NOVO VRIJEME APFEL NA KORAK OD NASLOVA

Novo Vrijeme Apfel

Makarska je na nogama – Novo Vrijeme je na korak od titule u 1. HMNL-u!

Izabranici Tea Strunje ubedljivo su savladali Split Tommy u trećoj utakmici finala plej ofa 1. HMNL-a i tako su došli do prve meč lopte za titulu prvaka! Dinamičnih prvih pet minuta igre, sa dosta šansi na obe strane i fenomenalnim odbranama Baškovića i Luketina, završio je Lucas koji je na asistenciju Bajrušovića pogodio za 1:0. Tada gosti pojačavaju ritam i do 15. minuta stižu do potpunog preokreta! Prvo je u 8. minutu, udarcem sa distance, izjednačio Ćorluka, da bi sedam minuta kasnije precizan bio i Novak za 1:2. Do odlaska na odmor Novo Vrijeme je ipak stiglo do izjednačenja i to preko najboljeg pojedinca ovog susreta Bajrušovića koji u samoj završnici prvog dela igre pogađa za 2:2. Već u prvom minutu drugog poluvremena na scenu ponovo stupa Bajrušović, koji koristi sjajnu asistenciju Eduarda, vara Luketina i oko 800 gledalaca u GSD Makarska baca u fazu ekstaze! Nastavili su domaći sa napadima, Luketin je bio siguran, ali je poklekao u 32. minutu, kada posle akcije iz auta, sam na drugoj stativi ostaje Andrijašević i pogađa za 4:2. Fideršek tada staje na gol umesto Luketina, ali to donosi još više problema Splitu jer prvo čuvar mreže Herceg, koji je u toku meča zamenio povređenog Baškovića, a zatim i Osredkar postižu pogotke i donose veliku pobedu domaćem timu! Da li će Novo Vrijeme iskoristiti meč loptu pred svojim navijačima ili će Split uspeti da vrati seriju na Gripe, videćemo u nedelju 10. juna. Četvrti meč finalne serije HMNL-a zakazan je za 20:15 u GSD Makarska.

NOVO VRIJEME APFEL – SPLIT TOMMY  6:2 (2:2)

STRELCI: 1:0 Lucas (5′), 1:1 Ćorluka (8′), 1:2 Novak (15′), 2:2 Bajrušović (20′), 3:2 Bajrušović (21′), 4:2 Andrijašević (32′), 5:2 Herceg (38′), 6:2 Osredkar (39′)

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Ivan Buljan, Nenad Tintor, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Ivan Gudelj, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, Trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, Trener: Victor Acosta Garcia

Izvor: crofutsal.com