Svijet

BALKANSKI DERBI PRIPAO EKONOMCU

Prvak Srbije, KMF Ekonomac iz Kragujevca slavio je u velikom balkanskom derbiju grupe 4 Glavne runde UEFA Futsal Cup-a 2016/17 protiv prvaka Hrvatske, FC Nacional iz Zagreba rezultatom 5:1.

KMF Ekonomac

Na kraju ubjedljiv rezultat, ali Zagrepčani su posustali tek u posljednje tri minute, kada su primili tri pogotka.

Utakmicu je obilježio sjajan futsal i sjajni golovi. Sigurno da je publika u hali “Jezero” u Kragujevcu uživala u majstorijama igrača Ekonomca i Nacionala. Balkanski derbi je opravdao svoj epitet.

Može se reći da je Nacional bio bolji u prvom poluvremenu, ali na poluvrijeme se otišlo vođstvom domaćeg Ekonomca rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka u prvom dijelu bio je Borisov u 5. minutu.

Već na početku drugog dijela igre rezultat u egal postavlja sjajni Tihomir Novak, jedan od najboljih igrača Nacionala u ovom meču.

Napadao je Nacional u nastavku, a Kragujevčani su čekali kontra napade, i dočekali. U 34. minutu novu prednost Ekonomcu donio je Valenko.

Potpuni šok, prvak Hrvatske doživio je u 38. minutu, kada je primio dva pogotka. Prvo je na 3:1 povisio Matijević, da bi prednost od 4:1 donio kapiten Rnić.

Krenuli su Hrvati sa igračem u polju i bili su blizu pogotka, ali na golu domaćih briljirao je sjajni Momčilović.

Konačnih 5:1 za ubjedljivu pobjedu Kragujevčana postavio je Borisov, minut prije kraja susreta.

Ekonomac sutra od 20:30h igra protiv prvaka Grčke, Athina ‘90, i eventualnom pobjedom bi riješio pitanje prolaska u Elitnu rundu, dok Nacionalu trebaju obe pobjede do kraja, a prvu će tražiti sutra, protiv Lidshlemash iz Lide.

KMF EKONOMAC – FC NACIONAL 5:1 (1:0)