Reprezentacija

Bh. reprezentacija sa deset golova porazila Škotsku

Reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je visoku pobjedu i u 2. kolu grupe F – Preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. protiv Škotske rezultatom 10:1.

Bosna i Hercegovina – Škotska (foto: sportsport.ba)

Nakon ubjedljive pobjede i sjajnog otvaranja u jučerašnjoj utakmici protiv Švajcarske, bilo je jasno da će naša reprezentacija i danas upisati pobjedu protiv Škotske.

Selektor Krezo se odlučio da na današnjoj utakmici od prve minute da šansu Galiću, Pavloviću, Aladžiću, Kahvedžiću i kapitenu Radmiloviću.

Odmah po izvođenju početnog udarca, Škoti stvaraju dvije šanse, ali nedovoljno dobre da stignu do pogotka.

I to je bilo skoro sve od njih u prvom dijelu. Već u petom minutu prednost bh. selekciji donosi Marijo Aladžić, kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu nakon asistencije Kahvedžića.

Dva minuta kasnije novi pogodak za našu reprezentaciju. Nakon kontra napada i kombinovanja Srđana Ivankovića i Mirka Hrkaća, ovaj prvi postiže pogodak i donosi 2:0.

U 12. minutu kapiten Radmilović iz kornera sjajno pronalazi Marija Aladžića, koji sjajnim golom povisuje prednost na 3:0.

Samo nekoliko sekundi kasnije, ista akcija naših reprezentativaca, samo sa druge strane, ponovo Radmilović sjajno izvodi korner i pronalazi Dejana Pavlovića, koji postiže svoj pogodak za konačnih 4:0 u prvom dijelu.

U samom finišu prvog poluvremena bh. reprezentaciji je poništen i pogodak, pošto je sudija ranije svirao faul, te su nedugo zatim i Škotlanđani ostali sa igračem manje drugog žutog kartona za Robertsona.

Odmah na otvaranju drugog dijela, naši igrači koriste igrača više, te preko Bilala Jelića dolaze do ubjedljivih 5:0.

Dva minuta kasnije novi gol u mreži Škotske, strijelac je bio kapiten Anel Radmilović.

Nakon toga, selektor Krezo je umjesto Galića uveo još jednog debitanta u nacionalnom dresu, čuvara mreže Zrinjskog, Andrijana Dujmovića.

U 23. minutu het-trik za Marija Aladžića i visokih 7:0 za naše reprezentativce.

Steedman u 28. minutu donosi prvi pogodak za Škotsku reprezentaciju i tako smanjuje rezultat na 7:1.

Četiri minuta kasnije šansu na golu naše selekcije dobija i Darko Milanović, a odmah nakon toga kapiten Anel Radmilović postiže svoj drugi pogodak i povisuje na 8:1.

Isti igrač i dva minuta prije kraja postiže još dva pogotka i postavlja konačnih 10:1.

U drugoj utakmici danas, Švajcarska je slavila protiv favorizovane Turske.

Sutra je dan pauze, a u petak će bh. selekcija odigrati i posljednju utakmicu u grupi, a protivnik je Turska.

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠKOTSKA 10:1 (4:0)