Reprezentacija

Bosna i Hercegovina u Novom Sadu servirala poker Srbiji

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine je napravila veliki korak ka direktnom plasmanu na Evropsko prvenstvo!

Futsaleri BiH su u Novom Sadu pobijedili Srbiju s 2:4 u kvalifikacijama i tako osvojia zlata vrijedna tri boda.

Izabranici Ive Kreze su odigrali odličan meč i na kraju su zasluženo stigli do pobjede. Nakon prvog dijela imali su prednost od 1:2.

Arnautović je zabio u 6. minuti, a Pršić je iz penala izjednačio. Na odmor su naši momci otišli s prednošću zahvaljujući golu Jelića iz 19. minute.

Junak pobjede Bosne i Hercegovine bio je Ivanković koji je zabio u 21. i 34. minuti. Drugi gol za Srbiju djelo je Rakića.

Futsal reprezentativci BiH nakon dva kola imaju maksimalan učinak jer su ranije pobijedili Sjevernu Makedoniju s 2:1.

U kvalifikacionoj grupi 4 se nalazi još reprezentacija Rumunije. Osam prvoplasiranih ide direktno na Euro, dok će i šest najboljih drugoplasiranih na završni turnir. Sedma i osma drugoplasirana reprezezentacija će igrati baraž. Domaćin je Nizozemska.

Izvor: sportsport.ba