Vijesti

BOSNA KOMPRED U PRIJATELJSKOM MEČU SAVLADALA DOMAĆI SOKRATES

Sinoć su u Banja Luci u prijateljskom meču snage odmjerili domaći Sokrates i Bosna Kompred iz Tuzle. Bio je ovo susret starih znanaca, a ovaj put su bolji bili gosti iz Tuzle ,koji su slavili sa 4:3 u neizvjesnom meču do samog kraja.

Puleni Miće Ovčine su rano poveli sa 2:0 golovima novajlije Trifkovića i Hadžialjevića ali je domaći prvoligaš ubrzo konsolidovao redove, te su do kraja uspjeli izjednačiti preko Vidića i Kurtinovića. Neriješeno je bilo do 30. minuta kada drugi novajlija Matijašević iskorištava odbijanac za novo vođstvo Bosne. Ubrzo zatim Trifković iz kontranapada povećava na 4:2, a konačan rezultat 4:3 postavlja Petrović minut prije kraja meča.

Ovo je bila zadnja proba Bosne Kompred pred susret sa FK Mostar SG u prvom kolu Premijer lige, dok je KMF Sokrates tek počeo sa pripremama, a u novoj sezoni gaje ambicije da se vrate u najjači rang takmičenja.