FC Centar

CENTAR PREKO ZRINJSKOG DO POLUFINALA KUPA BiH

Igrači MNK Centar slavili su na gostovanju kod Zrinjskog sa 3:6 i na taj su se način plasirali u polufinale Kupa BiH. Bilal Jelić sa dva gola u finišu meča prelomio u korist sarajlija.

Bilal Jelić sa loptom

Dramatičan je bio sami početak utakmice. Gosti su poveli preko Handžića u 4. minuti da bi Zrinjski preokrenuo rezultat pogocima Raguža i Sesar. Ipak, Mulahmezović je u 9. minuti zabio za izjednačenje (2:2). Do kraja prvog dijela nije bilo golova, ali uzbuđenja nije manjkalo. Oba sastava propustila su dobre prilike, ostalo je 2:2.

Zrinjski je bolje otvorio drugi dio s dvije velike prilike Držnjaka i Sutona. Centar je uzvratio preko Handžića. Dobru je priliku nakon prekida imao i Sesar. Gol je visio u zraku, a konačano ga je u 28. minuti nakon uigranog prekida zabio Suton. Centar se brzo vratio u igru. Nakon solo akcije lijep je gol zabio Radmilović. Gosti su uspjeli u 36. minuti preokrenuti preko Jelića čijem je golu prethodio nesporazum vratara i igrača Zrinjskog. Zrinjski je mogao izjednačiti preko Sutona, ali je obranio vratar Centra. Na drugoj strani Jelić je golom završio jednu uigranu akciju, a nakon toga i Lukić se upisao u strijelce za konačnih 3:6.