CRNOGORSKA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO: JEDINSTVO ODOLELO TITOGRADU, ČELIKU DERBI PROTIV BERANA! CEZAR, BRSKOVO I VOJSKA OPRAVDALI ULOGU FAVORITA, ‘STUDENTI’ IZ

Treće kolo crnogorske futsal lige donelo je sledeće rezultate:

Brskovo – Mirabile moda 5:3

Čelik – Berane 3:1

Jedinstvo – Titograd 1:1

Vojska Crne Gore i Cezar opravdali su ulogu favorita, Čelik je slavio u derbi meču protiv Berana, ‘Studenti’ su iznenadili Nikšić, dok su borbeni futsaleri Jedinstva napravili još jedno iznenađenje i odoleli su favorizovanom Titogradu. Da krenemo redom…

Bio je ovo meč bez previše rezultatskog uzbuđenja. ‘Vojnici’ su stigli do tri gola prednosti golovima Lakčevića u 12. i 18. i Božovića u 25. minutu, prednost je ublažio Kandić u 38. minutu da bi konačan rezultat postavio Radulović u poslednjim trenucima utakmice.

Izuzetno tvrd i neizvestan meč odigran je u Nikšiću. Posle prvih 20 minuta igre nije bilo pogodaka, a prvi gol delo je Igora Femića koji je u 30. minutu doneo prednost gostima. Osam minuta kasnije isti igrač je prednost duplirao, a u poslednjem minutu meča viđen je po gol na obe strane, za Nikšić je precizan bio Danilo Vuković, dok je za ‘Studente’ pogodio Nemanja Konatar.

Teže nego što se to očekivalo budvanski ‘Imperator’ upisao je nova tri boda na gostovanju u Kolašinu. Gorštak je prvi stigao do gola preko Boška Labovića u 4. minutu, a da se na poluvreme ode u egalu pobrinuo se Dragan Jakovljević deset minuta kasnije. Lazar Vulanović je u 26. minutu doneo novu prednost Budvanima koji su na ovom meču igrali bez Bajića i Mišovića, a nova uzbuđenja usledila su tek u 36. minutu kada je viđen po jedan pogodak na obe strane. Strelac za Gorštak bio je Milivoje Bulatović, dok je za Cezar pogodio Jakovljević. Ponovo su mreže mirovale do poslednjeg minuta meča kada su viđena još dva gola, mrežu Cezara zatresao je Labović, dok je gol Gorštaka pogodio Vulanović za konačnih Gorštak – Cezar 3:4.

Prošlogodišnji finalista šampionata navikao nas je na goleade u novoj sezoni. Posle 5:5 protiv Berana, Brskovo je sa 5:3 bilo bolje od Mirabile mode. Najbolji pojedinac ove utakmice bio je Mileta Vučetić koji se tri puta upisao u listu strelaca, a golove je postizao u 16. , 19. i 33. minutu. Pored njega mrežu Milana Savića zatresli su i Pandurica u 4. i Minić u 12. minutu. Sa druge strane precizni su bili Vučinić u 14. i 40. i Kostić u 17. minutu ali je to bilo dovoljno samo za častan poraz.

U derbi meču trećeg kola šampion Čelik savladao je odličnu ekipu Berana sa 3:1. Golove za Nikšićane postigli su Bojan Bajović u 24. i 28. minutu i Marko Spasojević u poslednjim trenucima meča. Sa druge strane, jedini pogodak za goste delo je kapitena Đura Milanovića u 28. minutu.

Za kraj, još jedno iznenađenje! Borbeni tim Jedinstva uspeo je da odoli Titogradu i osvoji bod protiv jednog od glavnih favorita za osvajanje titule šampiona Crne Gore. Eldin Ćorović je doveo domaće u vođstvo u 10. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Dejan Miličić. Ovo je veliki bod za Jedinstvo čiji su igrači još jednom pokazali da će igrati značajnu ulogu u novoj sezoni crnogorske futsal lige.