Prva liga RS

Doboj iskoristio prednost domaćeg terena!

Futsaleri Doboja su u prvoj utakmici finala za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine savladali tim Leotara iz Trebinja sa 5:1. Tako su došli na korak od šampionske titule i plasmana u najviši rang BH futsala. Rezultat nije mjerilo stvarnog stanja na terenu. Obje ekipe igrale su čvrsto i nije bilo previše prilika.

Domaći su došli u vođstvo u šestom minutu golom Milana Martića. S tim rezultatom se otišlo na odmor. U 26.minutu gosti stižu do izjednačenja preko Save Andrića, Međutim radost nije dugo trajala u istom minutu prednost Doboju vraća Aleksandar Milaković. Na 3:1 povisio je Milan Martić svojim drugim golom u 34.minutu. Igrao se 37.minutu kada pitanje pobjednika rješava Aleksandar Milaković. Taćku na „i“ stavio je Đorđe Marić u 39.minutu za konačnih 5:1.

Revanš utakmica igra se u Trebinju u četvrtak 25.marta sa početkom u 18 sati. Eventualna majstorica igrat će se u Doboju.

DOBOJ – LEOTAR 5:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Martić u 6, 1:1 Savo Andrić u 26, 2:1 Milaković u 26, 3:1 Martić u 34, 4:1 Milaković u 37, 5:1 Marić u 39.minutu. Dvorana: Osnovne škole. „Radoje Domanović“ u Osječanima.  Sudije: Aleksandar Railić (Derventa) i Tomislav Gračanin (Banja Luka). Treći sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Delegat: Dragan Ćibić (Banja Luka). Đuti kartoni: Milić, Čečur, Ninković (Leotar).

DOBOJ: Bogdanović, Lukić, Marić, Buljubašić, Martić, Nikić, Avgustinović, Milaković, Omerčić, Mehmedović, Demonjić, Mikerević, Todić. Trener: Radoslav Ristić.

LEOTAR: Perišić, Savo Andrić, Srđan Andrić, Milojević, Zečević, Đurić, Čolović, Milić, Čečur, Ninković. Trener: Dragan Spaić.

Igrač utakmice: Milan Martić (Doboj)

Izvor: sportdc.net