Prva liga FBIH

Hercegovina slavila u prvoj utakmici doigravanja protiv bugojanske Iskre-Vrbas

U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja Hercegovina iz Škrokog Brijega pobijedila je Iskru-Vrbas.

U prvoj polufinaloj utakmici doigravanja Hercegovina je sinoć bila domaćin Iskri-Vrbas.

Uspjeli su Širokobriježani na svome terenu sa minimalnom razlikom pobijediti ekipu iz Bugojna.

Odličan je u jučerašnjoj utakmici bio kapiten Hercegovine, Mario Mikulić koji je postigao tri pogotka u 11, 22. i 33. minuti susreta, a posebno je bio važan posljednji jer je to bio pogodak odluke za konačnu pobjedu. Još po jedan pogodak za Širokobriježane pridodali su David Zovko u 14. i Franjo Skoko u 15. minuti utakmice.

Za goste iz Bugojna su pogađali Tutkur u prvoj minuti, Smajić u 11. i 19. minuti te Silajdžija u 27. minuti.

Uzvrat se igra za sedam dana u Bugojnu.

Napominjemo, večeras u Bužimu Konjodor i Banovići igraju prvu polufinalnu utakmicu doigravanja od 16:00 sati.