Velika borba za opstanak u Premijer ligi: Seljak zakoračio u niži rang

U ovom kolu najviše se pažnje posvetilo borbi za opstanak, ali istovremeno i borba za play off se poprilično komplikuje pred posljednje kolo.

Direktan duel za opstanak igrali su Policajac i Kaskada u Banjaluci, odnosno Seljak i Zrinjski u Livnu. Seljak je propustio veliku šansu da pobjedom dođe u dobru poziciju, ali sada su gotovo u bezizlaznoj situaciji i ne zavise samo od sebe. Odigrali su 2:2 u jednoj izuzetno neizvjesnoj utakmici kako se i očekivalo. Frano Maleta je postigao dva pogotka, u 4. i 19. minutu, a za goste su pogađali Franjo Bubalo u 12. minutu i Vice Božić u 34. minutu meča.

Policajac je sa druge strane iskoristio domaći teren i pregazio Kaskadu sa 8:2. Dejan Pavlović je postigao tri gola, a Slaviša Maksimović, Dragan Verić, Dragoslav Vučić, Mirko Marinković i Igor Mirković po gol. Za goste je pogađao dva puta Sead Buljubašić.

I borba za dva mjesta u play off je jako interesantna. Bosna Kompred je poslije preokreta savladala Sarajevo sa 3:1 u Mejdanu, te su sada oni na četvrtom mjestu koje vodi u play off, a Sarajevo je spalo na peto mjesto. U posljednjem kolu Bosnu Kompred očekuje gradski derbi sa Salinesom, a Sarajevo dočekuje Seljaka, koji još uvijek gaji nadu za opstanak.

Brotnjo je stigao jako blizu play offa poslije pobjede 5:4 protiv Salinesa. Ante Grbešić je postigao hattrick, a Šimun Markić i Anđel Čolak po gol. Predrag Rajić je ponovo odmarao igrače za play off. Benjamin Avdić je dao dva gola, a Predrag Šešelj i Deni Imširović po gol.

Lider, Mostar SG, je slavio novu pobjedu, ovaj put u Gornjem Vakufu/ Uskoplju. Mostarci su slavili 2:1 golovima Lazarevića i Vesića, dok je jedini gol za domaće postigao Halilović.

Situacija na tabeli pred posljednje kolo kaže da je FC Mostar SG sigurno prvi, Salines sigurno drugi. Brotnjo je trenutno treći sa 27 bodova, Bosna Kompred i Sarajevo imaju po 24, Policajac ima 19 bodova, Sloga isto toliko, a Zrinjski i Kaskada po 16. Posljednjeplasirani Seljak ima 15.

Izvor: sport1