Premijer futsal liga BiH

Sloboda upisala novu pobjedu, Mostar SG siguran na domaćem terenu

Futsaleri Slobode su na domaćem terenu pobijedili futsalere banjalučkog Borca 3:2 i tako stiglo do druge ovosezonske pobjede iz isto toliko mečeva.

Banjalučani su poveli u 2. minuti golom Đorđa Kaurina te se sa tim rezultatom otišlo na odmor. Domaći u 23. minuti stižu do izjednačenja preko Denija Imširovića, a šest minuta kasnije Benjamin Smajić donosi preokret Slobodi.

U 35. minuti na semaforu je 3:1, a treći pogodak za domaćina postiže Deni Imširović. Banjalučani su do kraja uspjeli ublažiti poraz golom Aleksandra Munjize u 38. minuti.

Futsaleri Mostara SG nisu imali težak posao u 2. kolu, oni su na domaćem terenu sa visokih 5:1 savladali FC Salines Neimari i tako došli do svoje prve ovosezonske pobjede. Dva puta se u strijelce kod Mostaraca upisao Meldin Podrug, a po jednom Nermin Kahvedžić i Adnan Kalajdžić. Jedini pogodak za Salines Neimare je postigao Amar Šišić u 32. minuti meča. Futsaler Salines Neimara je u 40. minuti postigao autogol i postavio konačnih 5:1.