Željezničar obradovao navijače ubjedljivom pobjedom protiv Brotnja

Futsaleri Željezničara savladali su sa ubjedljivih 8:2 Brotnjo u susretu drugog kola Futsal Premijer lige Bosne i Hercegovine, čime su ušli u krug klubova u gornjem dijelu tabele.

Nakon remija sa Centrom, Željezničar je pružio vrhunsku partiju u drugom kolu, te je goste od starta stavio u podređen položaj. Đuderija je već u prvoj minuti pogodio za vodstvo Željezničar, a Demirović je u 15. minuti povisio na 2:0. Potom je u 18. i 19. minuti Bakir Hota pogodio za 3:0 i 4:0, a tim je rezultatom okončano prvo poluvrijeme.

Demirović je povisio na 5:0 u 24. minuti, da bi gol za 5:1 dvije minute kasnije postigao Luka Pehar. Taj je pogodak međutim samo donio dodatni pritisak domaćih, koji u 27. i 28. minuti postižu još tri gola. Dva je postigao danas četverostruki strijelac Bakir Hota, a jedan Delihasanović, za rezultat 8:1 nakon 28 minuta.

Do kraja meča, gosti su stigli do pogotka za konačnih 8:2, a u 39. minuti pogodio je Dario Penava.