Sarajevo i Željezničar ponovo podijelili bodove, Mostar SG i Sloboda sigurni

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 10. kolo Premijer futsal lige BiH. Sarajevo i Željezničar su po drugi put ove sezone podijelili bodove, dok su Mostar SG i Sloboda Kompred bez problema stigli do pobjede.

Futsaleri Sarajeva i Željezničara ponovo su podijelili bodove odigravši 4:4. Uzbudljivu utakmicu mogli smo gledati u Skenderiji. Željezničar je na poluvrijeme otišao sa prednošću 3:1, ali domaći su smogli snage i u drugom dijelu preokrenuli rezultat u svoju korist. Ipak, utakmica je na kraju završena bez pobjednika. Za Sarajevo su pogađali Handžić dva puta, Ikonić i Bilić, dok je za Željezničar dva pogotka postigao Pljevljak, a po jedan Demirović i Karić.

Mostarci su bez problema savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja sa visokih 9:2 i tako najavili uzbudljivo proljeće. Thiago Santana Gomes je zasigurno prvo ime susreta, a brazilsko pojačanje je mrežu tima iz Gornjeg Vakufa tresao dvaput. Dva pogotoka su još postigli i Marijo Aladžić te Adnan Kalajdžić, a po jedan su dodali Rajčević, Jelić i Suton. Za goste su pogađali Zukan i Jusufbašić.

Sloboda Kompred je također upisala sigurnu pobjedu nad Brotnjom 7:1, te se tako primakla Borcu na dva boda zaostatka od sigurne zone. Emir Hodžić je prvo ime susreta sa četiri postignuta pogotka, a u strijelce su se još upisali Nurija Suljić sa dva pogotka i Semir Hodžić. Utješni pogodak za Čitlučan je postignuo Silvio Dujmović u 34. minuti susreta.

Na tabeli i dalje vodi aktuelni prvak Radnik sa 25 osvojenih bodova, a prate ih Mostar SG sa 22, Sloga sa 19, zatim Sarajevo i Neimari sa po 15 osvojenih bodova, Željezničar sa 14, Hercegovina sa 12, Borac sa 11 te Sloboda Kompred sa 9 i Brotnjo sa 3.