1.liga FBiH Grupa 3

FK Konjic ruši sve pred sobom, pale i Mostarske Kiše

Ekipa Futsal klub Konjica ne zna za prepreke i ruši sve pred sobom u Prvoj futsal ligi grupa 3,ima skor četiri pobjede iz četiri utakmice.

Futsal klub Konjic

U okviru 4.kola 1.lige FBih grupa 3, FK Konjic je kao domaćin rezultatom 3:1 pobjedio ekipu MNK Mostarske Kiše u sportskoj dvorani u Konjicu. Ovo je za Konjičane bila četvrta pobjeda u isto toliko odigranih utakmica i čvrsto drže prvo mjesto u Prvoj futsal ligi FBiH grupa 3.

Utakmica nije donijela neki kvalitet, domaći su ušli opušteno u meč, a u sedmoj minuti su poveli preko Ajdina Sultanića. Vođstvo domaćih povećao je Edis Sarajlić u 18 minuti iz kontre i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom su postignuta dva gola i to u istoj 29 minuti, prvo su gosti iz Mostara preko Ildara Klarića smanjili, da bi potom odmah iza gola gostiju Edin Sarajlić ponovo doveo domaće u vođstvo od dva gola prednosti i to je bio krajnji rezultat utakmice, nova pobjeda FK Konjica ovaj put teže od očekivanog.

Dževad Habibija Piga trener FK Konjica nakon utakmice je rekao:

-“Bilo je jako teška utakmica, jako teška, nismo se nadali ovakvom otporu mada je tu i naša krivica jer smo imali situacija gdje smo trebali riješavati jedan na jedan, minimalno pet zicera koji su se morali konkretnije realizovati, međutim šta je tu je, nekad neće u gol i pored najbolje namjere. Na kraju tri boda se pišu, činjenica je da moramo raditi malo aktivnije, više se zalagati na treninzima, ipak je najvažnije da smo pobjedili idemo dalje” , rekao je Dževad Habibija kojem smo čestitali na četvrtoj uzastopnoj pobjedi.

U narednom 5.kolu FK Konjic gostuje u Livnu gdje će igrati sa ekipom MNK Seljak.