Niže lige

Remi Jahorine i Borca

KMF Jahorina je ugostila banjalučki Borac u 5.kolu 1.lige RS u futsalu, a meč je završen bez pobjednika.

Slavlje igrača KMF Jahorina nakon postignutog gola protiv KMF Borac

Kakav meč u dvorani Peki! Prava poslastica za ljubitelje futsala, rezultatski preokreti, evrogolovi, potezi koji dižu publiku na noge. Dva koncepta igre, Borac sa lucidnim golmanom Blagojevićem u polju i Jahorina koja strpljivo čeka grešku protivnika. Banjalučani su kružili oko gola, tražili rupu u odbrani i konačno uspjeli u svojoj namjeri. Igrao se 13. minut kada je Matijašević uspio da zatrese mrežu. U 17. minutu Lukić sjajnim lobom donosi Jahorini izjednačenje. Rezultatom 1:1 i završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku ista slika, Borac vrši pritisak i ponovo uspjeva postići gol u 25.minutu preko Mrzića. Jahorina se ne predaje i Košarac u istom minutu donosi egal. U 34. minutu evrogol Košarca, volejom pod samu prečku izaziva euforiju u dvorani. Finiš meča donosi dramu. Simić uklizava i promašuje gol, možda i pobjedu. Dva minuta prije kraja Borac dolazi do izjednačenja – Mrzić je zamrznuo Peki. Jahorina ima još jednu idealnu priliku da dođe do tri boda: gosti su ispunili bonus od pet faulova, sljedeći je bio kazneni udarac za 10 metara. Knežević je šutirao ali Blagojević brani svoj gol i Borčev bod. Ni domaći ni gosti ne mogu biti zadovoljni bodom, jedino je publika zaista uživala.

Borac u narednom kolu dočekuje KMF Boračka, dok Jahorina gostuje u Trebinju kod Leotara.

KMF JAHORINA – KMF BORAC 3:3 (1:1)

Dvorana “Peki” Pale, Gledalaca 500

Žuti kartoni: Miloš Košarac, Nebojša Ćorović, Aleksa Cerovina (Jahorina), Slaven Matijašević (Borac)

Strijelci: Nemanja Lukić 17, Miloš Košarac 25, 34 (Jahorina) Slaven Matijašević 13, Srđan Mrzić 25, 38 (Borac)

Jahorina: Ognjen Jolović, kapiten Nemanja, Knežević, Miloš Košarac, Nebojša Ćorović, Danijel Trbo, Nikola Lazarević, Dušan Paprica, Nemanja Lukić, Vladimir Dubovina, Luka Simić, Aleksa Tešanović, Ilija Đukić, Marko Maljukan, Aleksa Cerovina

Borac: Ognjen Blagojević, Đorđe Gaćeša, kapiten Emilko Janković, Slaven Matijašević, Dušan Galić, Mladen Savanović, Slobodan Đukanović, Miloš Babić, Srđan Mrzić, Riste Bjelić, Srđan Batos