Hrvatska

Hrvatska pobjedom nad Albanijom otvorila kvalifikacije za EURO!

Hrvatska reprezentacija

Hrvatska futsalska reprezentacija uspješno je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Nizozemskoj. U susretu 1. kola izabranici Marinka Mavrovića su u Varaždinu savladali Albaniju rezultatom 4:1. Susret je to u kojem je Albanija rano povela, no nakon toga gosti nisu pokazali gotovo ništa. Hrvatska je bila dominantna tijekom čitava susreta, te je na koncu ostvarila očekivanu pobjedu.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za EURO 2022.

Prvi sudac: Ingo Heemsoth (GER)
Drugi sudac: Michael Lima De Sousa (LUX)
Treći sudac: Josip Dujmić (CRO)
Četvrti sudac: Dino Kramar (CRO)
Delegat: Zoran Dimić (SRB)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Stjepan Perišić, Luka Suton, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Tihomir Novak, Josip Suton, Matej Horvat, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

ALBANIJA: Cristiano Cardoso Da Silva, Eljesa Neziri, Arber Shkodra, Rej Karaja, Agon Ramadani, Almir Hasaj, Besnik Rexhepaj, Azem Brahimi, Endrit Kaca, Mentor Mejzini, Halim Selmanaj, Ermir Kryeziu, Klodian Rrapi, trener: Erind Resuli

STRIJELCI: 0:1 Selmanaj (3′), 1:1 Marinović (19′), 2:1 Perišić (20′), 3:1 Marinović (31′), 4:1 Matošević (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 4 (1+3); Albanija 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI:Perišić (24′) – Hrvatska, Kryeziu (9′), Ramadani (30′) – ALBANIJA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

KOMENTAR UTAKMICE: Već u prvoj minuti Albanija pokazuje da je u Varaždin došla otvorenog garda. Zaprijetili su Albanci preko Selmanaja, no Luketin brani njegov pokušaj. U 3. minuti Albanija je povela. U brzoj kontri Mejzini je sjajno proigrao Selmanaja koji ovoga puta savladava Luketina za šokantnih 0:1! Nakon toga Hrvatska uspostavlja terensku dominaciju, no gosti se vrlo dobro brane ne dopuštavši Hrvatskoj da ozbiljnije zaprijeti. Prvu veliku priliku naša je reprezentacija kreirala u 9. minuti kada Perić iznenada ostaje sam pred golom protivnika, no njegov udarac brani Da Silva. U 12. minuti Perišić je s desne strane vrlo dobro pucao, no brazilski vratar na golu Albanije zaustavlja njegov udarac. Veliku priliku Hrvatska je propustila u 14. minuti kada Perić ostavlja povratnu loptu za Matoševića čiji udarac sa 8-9 metara Da Silva odbija, lopta dolazi do Jelovčića koji pokušava prebaciti albanskog vratara, ali bezuspješno. U 16. minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Matoševića iz voleja s 12ak metara nakon kornera, no preko gola. Nedugo zatim bilježimo novi dobar pokušaj Matoševića nakon ubačaja sa strane Jelovčića, no u ovoga puta izvan okvira gola. U 18. minuti Novak je vrlo dobro pucao s 10ak metara, no Da Silva brani njegov udarac. Dominaciju je Hrvatska okrunila golom za izjednačenje u 19. minuti. Novak je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Marinović i zabija za 1:1! Hrvatska tu nije stala nego je do kraja poluvremena pritisnula goste i u samoj završnici došla do prednosti. Velik dio posla obavio je Marinović koji je prošao dvojicu suparničkih igrača, dodao na lijevu stranu za Perišića koji sa 5-6 metara zabija za 2:1! Gol 12 sekundi prije kraja poluvremena za i više nego zasluženu prednost Hrvatske nakon prvih 20 minuta.U nastavku dugo čekamo na prvu ozbiljniju priliku. Hrvatska ima dominaciju, no gosti se vrlo dobro brane. U 26. minuti Josip Suton je vrlo dobro pucao s 9-10 metara, no Da Silva brani njegov udarac. U 30. minuti Hrvatska je zaprijetila iz kontre, Marinović je odigrao povratnu loptu za Josipa Sutona čiji udarac sa 7-8 metara sjajno brani Da Silva. U sljedećoj minuti nova velika prilika Hrvatske, Matošević je odigrao za Sutona čiji udarac s vrha kaznenog prostora Da Silva skreće u vratnicu! Dominaciju je Hrvatska okrunila zgoditkom u 31. minuti kada Matošević iz kornera ubacuje na 10 metara za Marinovića koji iz voleja prizemnim udarcem savladava Da Silvu za 3:1! U 35. minuti definitivno je slomljen otpor Albanije kada Matošević s lijeve strane zabija kroz Da Silvu za 4:1! Do kraja bilježimo još pokušaj Josipa Sutona u 39. minuti nakon dodavanja Čekola iz slobodnog udarca, no lopta odlazi preko gola. Hrvatska je tako ostvarila očekivanu pobjedu na stratu kvalifikacija u prvom službenom nastupu pod vodstvom novog izbornika Marinka Mavrovića. Čestitamo!

Izvor: crofutsal.hr