Svijet

Hercegovci ključni u osvajanju naslova njemačkog prvaka

Ovo je za TSV Weilimdorf prvi naslov prvaka Njemačke, a u uzbudljivih 40 minuta finala donijeli su im ga donijeli igrači sa naših prostora, mahom iz Zrinjskog i Brotnja.

Novi njemački prvak u futsalu je ekipa TSV Weilimdorf, klub iz Stuttgarta.

Predvođeni trenerom-igračem Tomislavom Bevandom , TSV Weilimdorf je finalnoj utakmici u areni u Stuttgartu sa 5:4 (4:3) pobijedio HSV Panthers golovima Franje Delića (2), Ivana Knezovića, Emraha Sarića i Tomislava Bevande, redom igrača poniklih u mostarskom Zrinjskom i čitlučkom Brotnju. Posljednja dva gola za Weilimdorf je zabio Franjo Delić koji je prvo poentirao za 4:3, a potom u 34. minuti i za nedostižnih, odnosno konačnih 5:4. Za pobjednički pogodak mu je asistirao Splićanin Josip Božinović.

Njemačko prvenstvo u futsalu se inače igra od 2006. godine, prvi je titulu osvojio UFC Münster, dok je aktualni prvak od prije dva dana TSV Weilimdorf. Oni su i deveti klub koji je osvajao titulu, a ona je najčešće pripadala ekipi HSV Panthers (četiri puta).