Prva liga RS

Jahorina uz sudije i nesportsku igru do boda protiv Nevesinja

U okviru 10. kola Prve lige RS juče su na Palama snage odmjerili domaći KMF Jahorina i aktuelni prvak RS i osvajač Kup-a RS, KMF Nevesinje. Meč je na kraju završen neriješenim rezultatom, 5:5.

KMF Nevesinje – KMF Jahorina (arhiva)

Utakmicu su obilježile katastrofalne sudijske odluke i veoma nesportska igra domaćih futsalera.

KMF Jahorina se nalazi u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu, te je bilo jasno da im je ovaj meč od izuzetne važnosti.

Domaći igrači su od samog starta utakmice gostima dali doznanja na čijem terenu se igra, te grubim startovima, verbalnim i fizičkim duelima, nagovijestili da moraju do bod(ova) u ovom susretu.

Ipak, nevesinjski prvoligaš je do 11. minuta stigao u prednost od 0:2 golovima Dušana Šarenca i Antona Milićevića.

Pri vođstvu od 0:2 gosti izlaze 1 na 1 sa golmanom Jahorine, a nakon očiglednog prekršaja sa leđa, u izglednoj prilici za pogodak, sudijski par Marko Domazet – Bojan Pejić se ne oglašava, i tada kreće njihovo očigledno suđenje u korist domaćina.

Do 16. minuta Nevesinjci stižu do šest akumuliranih, pošto je svaki kontakt sa igračima Jahorine sviran kao prekršaj, dok je uprkos gruboj i bezobraznoj igri, domaćin u prvom dijelu imao samo tri akumulirana faula.

Siguran realizator kaznenog udarca bio je Nemanja Knežević. Pokušala je Jahorina izrežirati i sedmi akumulirani, ali ipak dva minuta kasnije golom iz igre Miloš Košarac postavlja konačnih 2:2 u prvom dijelu.

Gosti iz Nevesinja sjajno otvaraju i drugo poluvrijeme, te već u prvom minutu preko Dalibora Pudara stižu do 2:3.

U 29. minutu domaćin pogotkom Jovanovića poravnava rezultat.

Samo minut kasnije, u razmaku od nekoliko sekundi, “blickrig” Nevesinja i dva pogotka Srđana Draškovića za prednost od 3:5.

Od tog trenutka ponovo na scenu stupaju sudije Marko Domazet i Bojan Pejić, koji su do kraja (po dogovorenom scenariju?) izrežirali bod Paljanima.

U 33. minutu u u borbi za loptu su se našla dvojica igrača Nevesinja i jedan od domaćih, a sudije, ni manje ni više, dosuđuju dva prekršaja (4. i 5. faul Nevesinja) iz jednog (ne)kontakta.

Samo par sekundi kasnije, kao što je i očekivano, stiže šesti akumulirani faul i novi kazneni udarac za paljansku ekipu. Realizator je ponovo Nemanja Knežević koji smanjuje na 4:5.

Već je bilo jasno šta će se desiti do kraja, a to je i viđeno minut prije kraja. Sedmi prekršaj Nevesinja za treći kazneni udarac Jahorine na ovom meču. Ponovo Nemanja Knežević, ponovo gol, za konačnih 5:5.

Iz KMF Nevesinje poručuju da ovako nešto nisu doživjeli za svojih skoro 20 godina postojanja, te da će se uskoro oglasiti zvaničnim saopštenjem, a uložiće i žalbu nadležnim organima Fudbalskog saveza Republike Srpske. U svojoj objavi na stranici kluba spomenuli su i delegata Slobodana Eleza koji je psovao igrače nekadašnjeg premijerligaša.

Upravi i igračima KMF Jahorina su poručili da se prvak RS ne dočekuje na ovakav način, te da će im na potpuno drugačiji način uzvratiti gostoprimstvo i pokušati naučiti “džentlmenskom ponašanju”, jer se kako kažu, vidi ko je igrao elitu a ko ne.