Četiri gola Zukana nedovoljna: Mostar SG u finišu stigao do pobjede nad Slogom

Futsaleri Mostara SG-a u finišu utakmice 13. kola Premijer futsal lige BiH uspjeli su stići zaostatak od 1-4, te tako upisati nova 3 boda.

U dvorani USRC “Midhat Hujdur – Hujka” odigran je derbi 13. kola Premijer futsal lige BiH. Aktuelni prvaci BiH bili su domaćini neugodnoj Slogi iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.

Već od samog početka Mostar SG kreće ofanzivno, te u par navrata ozbiljno prijete golu Delića, ali golman gostiju bio je na visini zadatka, te je sa svojim odbrana izluđivao protivničke igrače.

U 6. minut Jelić oduzima jednu loptu, te kreće prema golu gostiju, i uspjeva pogoditi za 1-0. Nakon pogotka Jelića i gosti su imali dobrih šansi, ali na visini zadtka bio je i golman domaćih, Stanislav Galić.

Ipak krajem prvog poluvremena ukazuje se fenomenalni Admir Zukan, koji golovima u 17. i 18. minuti svojoj ekipi donosi prednost od 1-3, te se sa tim rezultatom otišlo i na odmor.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta slično kao i prvo. Domaći napadaju, a gosti zabijaju. Admir Zukan postiže novi (4. gol) pogodak u 24. minuti susreta, za 1-4.

Naredne 3 minute mreže su mirovale, dok De Souza nije ispalio jednu “raketu” prema Delićevom golu, te vodstvo gostiju smanjio na 2-4.

Pokušavali su domaći u par navrata preko Aladžića, Radmilovića, Boškovića i Vesića smanjiti rezultat, ali nisu uspjevali, odličan je bio Delić.

Treba istaknuti i to da su gosti odmah desetak sekundi nakon primljenog gola imali odličnu priliku da postignu novi pogodak, opet preko Admira Zukana, ali Zukano šut brani Galić, a na odbijenoj lopti se baš najboljene snalazi Emir Milanović.

U 32. minuti Samir Gosto na asistenciju Aladžića pogađa za 3-4, a samo minutu kasnije, iskusni Anel Radmilović pogađa za izjednačenje 4-4.

Nakon izjednačujućeg pogotka domaći kreću još jače, a taj tempo nisu mogli pratiti gosti koji su posljednjih 10 minuta odigrali bez izmjene.

Nakon greške gostujuće ekipe na centru, Bilal Jelić uzima loptu, te kreće prema Delićevom golu, a ujedno i postiže pogodak za preokret svoje ekipe od 5-4.

Gosti sve karte bacaju na stol u 37. minuti, kada u igru uvode golmana-igrača, a tu ulogu preuzeo je Admir Zukan.

Nakon jednog nesporazuma između Milanovića i Hodžića, De Souza krade loptu, te pogađa prazan gol za konačnih 6-4.

Naredno kolo Mostar SG gostuje u Čitluku, dok će Sloga u Gornjem Vakufu/Uskoplju biti domaćin Centru ZAMM MC.