Grupa sever

KASKADA ŠAMPION 1.LIGE FEDERACIJE GRUPA SJEVER

MNK Kaskada je sinoć u Gračanici u okviru posljednjeg kola 1.futsal lige FBiH, grupa “Sjever” odigrala odlučujući duel za prvo mjesto protiv gostiju iz Zenice MNK Calp. Domaćinima je bio dovoljan i bod, dok je zeničanima  bila potrebna pobjeda.

Nakon prvog poluvremena bilo je jasno, da Zeničani ne mogu puno toga očekivati. Vođeni sjajnim navijanjem domaće publike, Kaskada je prvi dio utakmice riješila u svoju korist rezultatom 5:2. U drugom poluvremenu domaćini su još pojačali pritisak prema gostujućem golu, te su na kraju slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 8:2. Za Kaskadu je čk 7 različitih igrača postizalo golove ,a istakao se Krdžić sa dva.

Na kraju prvenstva Kaskada je osvojila 30 bodova, dok je Calp sakupio 25 bodova.

Ekipa MNK Kaskada igrat će razigravanje sa prvoplasiranim iz druge grupe 1.futsal lige FBiH grupa Jug, a pobjednik će se plasirati u najviši rang.