KUP

Kaskadi pirova pobjeda; Zrinjski osvajač Kup-a BiH

MNK Kaskada iz Gračanice slavio je večeras u prepunoj dvorani “Luke” pobjedu nad HFC Zrinjski iz Mostara rezultatom 4:2 u revanš susretu finala Kup-a BiH, ali su Mostarci zahvaljujući trijumfu od 2:0 u prvom meču osvojili Kup BiH za sezonu 2018/19.

HFC Zrinjski (osvajač Kup-a BiH 2018/19.)

Već od samog starta meča i jedni i drugi su krenuli furiozno, a Zrinjski je u revanš ušao sa prednošću od 2:0 iz prvog susreta.

Gosti iz Mostara nisu dozvoljavali domaćinu da krene sa ofanzivnom igrom, te su konstantno vršili pritisak na posljednju liniju Kaskade.

Sve do samog finiša prvog dijela na semaforu je stajalo 0:0, ali i jedna i druga ekipa su do tada ušli u problem sa akumuliranim prekršajima.

Četiri minuta prije odlaska na odmor Kaskada pravi šesti prekršaj, a prednost Zrinjskom od 0:1 golom iz kaznenog udarca donosi Josip Sesar.

To je bilo sve od Mostaraca u prvom dijelu. Samo par sekundi kasnije na 1:1 je poravnao Abdulah Hamidović.

U 18. minutu i mostarska ekipa pravi šesti prekršaj te poklanja domaćinu kazneni udarac. Siguran realizator za preokret od 2:1 bio je Ibrahim Husejnović.

Samo nekoliko trenutaka kasnije novi gol za domaću ekipu i veliko oduševljenje u prepunoj dvorani “Luke”. Na 3:1 je povisio Emir Milanović.

Konačnih 4:1 u prvom poluvremenu postavio je Adel Demirović u posljednjem minutu prvog dijela.

Već na samom otvaranju drugog dijela Zrinjski pravi penal, ali Kaskada nije iskoristila tu priliku, tačnije Dujmović je odbranio i ostalo je 4:1.

Sredinom drugog poluvremena Ivan Ivanković nakon jedne sjajne akcije Mostaraca smanjuje na 4:2 i ponovo donosi aktivan rezultat svojoj ekipi za osvajanje trofeja.

Dva minuta prije kraja utakmice novi šesti akumulirani prekršaj za domaće, ali udarac Josipa Sesara odbranio je Alibegović.

Pokušavala je Kaskada do samog kraja da postigne još jedan pogodak koji bi im donio potpuni preokret u konačnom rezultatu, ali nisu uspjeli, te je Zrinjski zahvaljujući golovima u gostima na ukupnih 4:4 osvojio Kup BiH za sezonu 2018/19.

MNK KASKADA – HFC ZRINJSKI 4:2 (4:1)