KUP

KUP BIH: LEOTAR POSLJEDNJI ČETVRTFINALISTA

KMF Leotar ‘Ocean Link’ posljednji je četvrtfinalista Kup-a Bosne i Hercegovien za sezonu 2016/17.

MNK Bosna Kompred - KMF Leotar (arhiva)
MNK Bosna Kompred – KMF Leotar (arhiva)

Trebinjci su u posljednjem duelu 1/8 finala u Tuzli slavili protiv prvoligaša MNK Bosna Kompred iz Tuzle nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom dijelu bilo je 4:4.

Domaći su prvi stigli do prednosti u 6. minutu kada je Adel Demirović zatresao mrežu Leotara. U istom minutu na 1:1 poravnao je Boris Katičić.

Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Novu prednosti Bosni Kompred ponovo donosi Adel Demirović, u 23. minutu.

Samo dva minuta kasnije za novo poravnanje pogađa Zdravko Šaraba.

Isti igrač u 31. minutu donosi preokret i prvu prednost Leotaru na ovoj utakmici, ali četiri minuta prije kraja na 3:3 izjednačava Sadžid Fazlić.

U 38. minuti Trebinjci ponovo stižu do prednosti od 3:4 zahvaljujući pogotku kapitena Mitra Vukanovića, ali konačnih 4:4 u regularnom dijelu postavlja Zijad Ramić i tako odvodi utakmicu u penale.

Više sreće u penal lutriji imali su igrači Leotara te slavili ukupnim rezultatom 7:8 nakon izvođenja penala. Sigurni realizatori u Leotaru bili su Vukoja, Čečur, Vukanović i Katičić, dok su sigurni u redovima Tuzlaka bili Karić, Demirović, Hodžić, a penal je promašio Sinanović.

MNK BOSNA KOMPRED – KMF LEOTAR ‘OCEAN LINK’ 4:4 (pen. 7:8)