KUP

KUP BIH: NEVESINJCI BOLJI OD TANGA

KMF Nevesinje savladao je večeras ekipu KMF Tango u 1/8 finala Kup-a Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2.

KMF Nevesinje - KMF Tango
KMF Nevesinje – KMF Tango

Pred solidno ispunjenim tribinama dvorane “Nevesinjka”, još jednom se pokazalo da Nevesinjci, uprkos lošijem startu sezone, znaju da igraju futsal i da su zasluženo među najboljim ekipama u BiH.

Vrijedi spomenuti da su i jedan i drugi tim bili znatno oslabljeni u ovom susretu, Nevesinjcima je nedostajao golgeter Miloš Bratić, Miloš Prodanović, Miloš Bulajić, pojačanje iz ljetnog prelaznog roka, Amir Hajrić, kao i mladi Jamina, dok za Tango nisu igrali Dragan Ikonić, Ljubiša Berjan, Dženan Čeligija i Stefan Jokić.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna borba, isticali su se golmani, na golu domaćih sjajno je branio Ognjen Romović, koji je i u ovoj utakmici bio na visini zadatka, dok je na drugoj strani terena stajao sjajni Nedim Suković.

Prvi dio završen je bez pogodaka.

Drugi dio bolje otvaraju Nevesinjci, ali Pudar nakon sjajnog voleja pogađa prečku.

Na prvi pogodak se čekalo do 33. minuta, kada mrežu Sukovića trese mladi Srđan Drašković, samo dva minuta kasnije na 2:0 povisuje mladi reprezentativac BiH, Miljan Gutić.

Nakon primljenog drugog pogotka, gosti iz Istočnog Sarajeva kreću sa igračem u polju, i to im se isplatilo u 37. minutu, kada je iskusni Ognjen Erić, nakon dosta čekanja i polemike oko indirektnog udarca savladao Romovića.

Minut kasnije Nevesinjci su potvrdili pobjedu, kada je na 3:1 povisio Anton Miličević.

Uspjeli su gosti samo da ublaže ovaj poraz, Ognjen Erić se u posljednjem minutu upisao u strijelce za konačnih 3:2.

Tako su se Nevesinjci revanširali ekipu Tanga za prvenstevni poraz iz 3. kola.

KMF NEVESINJE – KMF TANGO 3:2 (0:0)