KUP

KUP BIH: PENAL LUTRIJA PRIPALA SOFIĆU

MNK Sofić plasirao se u polufinale Kup-a Bosne i Hercegovine nakon što je slavio protiv KMF Čelinac, tek nakon izvođenja penala.

MNK Sofić
MNK Sofić

U regularnom dijelu bilo je neriješeno, 3:3.

Sanel Kovač je u 14. minutu doveo goste iz Buturović Polja do prednosti, da bi do odlaska na odmor domaći sastav uspio da preokrene rezultat u svoju korist.

Prvo je na 1:1 poravnao Vitomir Pivaš u 18. minutu, da bi konačnih 2:1 u prvom dijelu postavio golman Sofića, Sehmin Hakalović, koji nije baš najbolje reagovao, te je loptu poslao u svoj gol.

U petom minutu nastavka prednost Sofića na 3:1 povisio je Slaven Matijašević.

U 30. minutu na 3:2 smanjuje Emir Bunar, da bi četiri minuta kasnije konačnih 3:3 u regularnom dijelu postavio Sanel Kovač, svojim drugim pogotkom na utakmici.

Više sreće u penal lutriji imali su gosti, koji su slavili rezultatom 5:6 i tako obezbijedili prolaz u polufinale Kup-a Bosne i Hercegovine.

KMF ČELINAC – MNK SOFIĆ 3:3 (pen. 5:6)