Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Marinković poveo Radnik do prve pobjede u playoffu

Futsaleri Radnika savladali su Hercegovinu 10:4 u prvoj utakmici polufinala play-offa Premijer lige BiH u futsalu.

Semberci su u Bijeljini, poslije više od mjesec dana pauze u ligi, pokazali zube i uzvratili glavnom rivalu za titulu, mostarskom Starom Gradu koji je jučer deset puta tresao mrežu Sloge.

Već nakon 14 minuta igre bilo je ogromnih 5:0 za domaće, dva gola je dao Cvijetin Pavić, po gol Džombić i Marinković, a autogol je postigao Dejan Rašić, golman gostiju.

Uspjeli su gosti da smanje u finišu prvog poluvremena na 5:2 golovima Davida Zovka i Dejana Rašića koji se iskupljuje, te se sa 5:2 odlazi na pauzu.

Na startu drugog dijela Mirko Marinković postiže drugi gol, ali uzvraća Ante Grbešić za 6:3. Igralo se gol za gol, pa Mirko Marinković opet diže na četiri razlike, ali u 32. minutu Dragan-Edi Marić smanjuje na 7:4. U finišu, ipak, domaći završavaju posao sa još po jednim golom Pavića, MArinkovića i Džombića.

Drugi meč igra se za vikend u Širokom Brijegu, a pobjednik serije i finalista biće ekipa koja prva dođe do dvije pobjede.