Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Mostar SG bez milosti u prvom susretu

FC Mostar SG je u prvom meču polufinala play-offa Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu savladao ubjedljivo Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja 10:3.

Jasno je bilo da je Mostar SG motivisan da odmah na startu svog puta u play-offu pokažu snagu i pokažu rivalima da žele da odbrane titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Već poslije 12 mintua igre Mostarci su imali 4:0 sa po dva gola Nermina Kahvedžića i Marija Aladžića. Smanjio je Admir Zukan na 4:1, a konačnih 5:1 u prvom poluvremenu postavlja pred samo poluvrijeme Slobodan Rajčević.

U nastavku susreta ista slika na terenu. Dva brza gola Marina Sutona i Adnana Kalajdžića i Mostarci idu na 7:1. Opet je Admir Zukan smanjio na 7:2, da bi Meldin Podrug vratio šest golvoa razlike Mostarcima.  Ahmed Bilkan je smanjio na 8:3, a u posljednjoj minuti Slobodan Rajčević i Nermin Kahvedžić još dva puta tresu mrežu gostiju za konačnih 10:3.

U drugoj utakmici večeras Radnik dočekuje Hercegovinu. Podsjećamo, polufinale se igra na dvije dobijene utakmice.