Prva liga FBIH

MNK Calp u zaostalom meču 8. kola slavio protiv MNK Dia BiH

MNK Calp iz Zenice večeras je u zaostalom meču 8. kola Prve futsal lige Federacije BiH – Grupa 1 slavio protiv sarajevskog MNK Dia BiH rezultatom 3:2.

MNK Calp – MNK Dia BiH

Konačno je Calp zaigrao onako kako se to i očekivalo od njih od početka aktuelne sezone, te je na poluvrijeme otišao sa prednošću od 2:0.

U 7. minutu je iz penala mrežu Sarajlija zatresao Erdin Ramić, a minut kasnije na 2:0 povisio je Enes Čolić.

Drugi dio bolje otvara Dia BiH, te u petom minutu nastavka preko Kemala Česa smanjuje na 2:1.

Šok za domaćina desio se dva minuta prije kraja, kada je rezultat na 2:2 poravnao Ahmed Sokolar.

Ipak, ostala je ekipa iz Zenice hladne glave u finišu, te u 39. minutu pogotkom Bernada Imamovića stižu do velike pobjede rezultatom 3:2.

U narednom kolu Calp je slobodan, dok Dia BiH dočekuje Žepče.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 možete pogledati na ovom linku.

MNK CALP – MNK DIA BIH 3:2 (2:0)