KUP

Mostar SG preko Salinesa lako do polufinala Kup-a BiH

Aktuelni bh. prvak, FC Mostar SG ‘Staklorad’, večeras je u 1/4 finalu Kup-a Bosne i Hercegovine lako savladao FC Salines iz Tuzle rezultatom 7:2 i tako izborio plasman u polufinale ovog takmičenja.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – FC Salines

Već na poluvremenu je bilo sigurnih 4:0 i sve je bilo jasno u tih prvih dvadeset minuta. Strijelci su bili kapiten Marijo Aladžić dva puta, te reprezentativac Srbije, Jovan Lazarević, kao i sjajni Anel Radmilović.

Anel Radmilović i početkom drugog dijela trese mrežu Tuzlaka i povisuje na 5:0.

U 23. minutu Salines pogotkom Denija Imširovića smanjuje na 5:1, a u 34. minutu gosti stižu do još jednog pogotka preko Amara Hasića.

Pet minuta prije kraja na 6:2 povisuje Nermin Kahvedžić, a konačnih 7:2 postavlja Samir Gosto u 39. minutu susreta.

Mostar SG ‘Staklorad’ je ovom pobjedom izborio plasman u polufinale Kup-a BiH. Osim njih u polufinale je prošao i HFC Zrinjski.

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ – FC SALINES 7:2 (4:0)