1.liga FBiH Grupa 1

MNK Neimari preuzeli lidersku poziciju

U trećem kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, ekipa MNK Neimari je gostovala u Goraždu kod ekipe MNK „Drina“. Ostvarili su uvjerljivu pobjedu najviše zahvaljujući raspoloženim strijelcima Krehmiću, Baručiji i Bajriću.

Prva tri gola za MNK Neimar postiže Hadisa Krehmić i to u 3′, 6′ i 9′ minuti , a četvrti gol za „Neimare“ i vođstvo od 0:4 postiže Amir Baručija u 15′. Domaći smanjuju na 1:4 u posljednjoj minuti prvog poluvremena sa 10 metara preko Sanina Kanlića. Na 1:5 svojim prvim golom u 24′ povećava Alija Bajrić, a na 1:6, svojim drugim golom povećava Amir Baručija. Domaći smanjuju na 2:6 u 28′ opet preko Sanina Kanlića sa šest metara. U finišu utakmice, u 38′ i 39′, sa još dva gola pobjedu ovjerava Alija Bajrić za konačnih i zasluženih, 2:8 za „Neimare“.

Ovo je treća pobjeda zeničke ekipe „Neimari. U prva dva kola „Neimari“ su zabilježili dvije domaće pobjede, protiv ekipa Vitez i Centar. U narednom, 4. kolu „Neimari“ su domaćini ekipi MNK Novi Travnik.

U MNK Neimar ističu da su se u ovoj zasluženoj pobjedi morali boriti sa mnogo prepreka, a najteže su nekorektno ponašanje domaće ekipe i sudijskog dvojca.