UEFA Liga Šampiona

Mostar SG razbio Moldavce, u subotu za prvo mjesto

Futsaleri Mostar SG-a savladali su u 2. kolu turnira Glavne runde Lige prvaka u futsalu Dinamo Plus sa 9:3.

Mostarci su opravdali ulogu favorita, iako je u prvom poluvremenu bilo malo poteškoća, ali razlika u kvalitetu je bila evidentna i pobjeda ostaje Mostarcima, pa će posljednje kolo odlučivati o prolazu u Elitnu rundu.

Mostar do vodećeg pogotka stiže u 8. minuti preko Adnana Kalajdžića, ali onda vrlo brzo Bondarenko vraća stvari na početak. Do novog vodstva Mostar stiže preko Predraga Šešelja, a onda i Anel Radmilović pogađa za 3:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo u drugo poluvrijeme Dinamo smanjuje na 3:2, ali onda Bilal Jelić hvata odbijenu loptu i posprema je u mrežu za 4:2. Nakon toga je uslijedilo raspucavanje Mostaraca, pa pogađaju Nermin Kahvedžić, Marin Suton, i još jednom Anel Radmilović za 7:2. Nermin Kahvedžić potom svojim drugim golom odvodi Mostarce na 8:2, da bi Tanskiy smanjio na 8:3.

Probao je Mostar sa viškom nakon tog gola, a do devetog stižu preko Goste u 38. minutu, što je bio i konačan rezultat