FC Mostar SG

Počela Liga prvaka u Jablanici: Golmani donijeli remi u duelu prvaka BiH i Finske

Futsaleri FC Mostar SG i Kampuksen Dynama podijelili su po bod na startu Lige prvaka u Jablanici odigravši 1:1.

Uzbudljivu utakmicu gledali smo u Jablanici, kako se i očekivalo od ekipa za koje se pretpostavljalo da će se boriti za prvo mjesto u ovoj grupi, koje vodi dalje. Definitivno i jedan i drugi tim su u ovoj utakmici bili najviše oslonjeni na sjajne golmane, Stanislava Galića i Nillu Villea Laitinena, koji su sjajno čuvali svoj gol i najzaslužniji su što ekipe nisu primile po više pogodaka od onoga što rezultat pokazuje.

Poslije 0:0 u prvom poluvremenu na prvi gol se čekalo minut i 23 sekunde u nastavku. Tada Finci uspjevaju pred svojim šestercem da oduzmu jednu loptu, Korsunov u padu gura loptu u prostor za Jukku Kytolu, koji uspjeva da probaci loptu pored Galića za vodstvo svoje ekipe.

Izjednačenje je stiglo osam minuta kasnije. Stanislav Galić je bacio loptu pred gol Finaca, a tamo Marin Suton glavom pogađa za 1:1. Mat u dva poteza za egal, 1:1.

Mostarci će sutra od 20.00 igrati protiv Dinamo Plusa iz Moldavije, dok će od 16.30 KaDy igra portiv Hovocuba. Nizozemci su ranije danas savladali Moldavce sa 5:0.