Kup BIH

Mostar SG siguran u prvom meču finala Kupa BiH

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su danas u Mostaru Salines sa 7:3 u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine. Mostar SG će za 7 dana braniti prednost u Tuzli.

Salines je pola sata bio u igri, ali je posustao i doživio poraz u prvom meču, te je pred njima u revanšu težak zadatak da to nadoknade.

Do prvog pogotoka čekalo se 14 minuta, a onda pogađa Slobodan Rajčević. Golu je prethodio direktan crveni karton Darka Milanovića, koji je napravio faul van kaznenog prostora, a Sanel Herceglija mu je pokazao crveni karton. Branio se Salines sa igračem manje, ali pred istek kazne Slobodan Rajčević pogađa za 1:0.

Radost domaćih trajala je tri minute, a onda najljepši momenat meča, a i kompletne sezone u bh. futsalu. Admir Čorhodžić je postigao prelijep gol nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu.

U finišu prvog dijela vidjela se prava goleada, a Slobodan Rajčević u 19. minuti postiže novi gol. No, Admir Čorhodžić pravi slalom kroz odbranu Mostaraca i pogađa za 2:2.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Salines stiže i do trećeg gola. Salines je krenuo sa centra i pedesetak sekundi je držao loptu, a onda Davor Arnautović na drugoj stativi pronalazi Čorhodžića i to je 3:2 za goste.

No, ni to slavlje nije potrajalo jer je Bilal Jelić nakon kombinacije sa Nerminom Kahvedžićem pogodio za 3:3.

Svoj hettrik u 28. minuti je kompletirao Slobodan Rajčević, a onda u istoj minuti preko čitavog terena pogađa i golman Mostaraca Stanislav Galić za 5:3. Do kraja, dva gola postiže i kapiten Marijo Aladžić za konačnih 7:3.