KUP

Mostar SG Staklograd rutinski prošao dalje, Zrinjski demoliran u Tuzli

Aktuelni osvajač Kupa HFC Zrinjski je doživio pravi “brodolom” u Tuzli kod ekipe MNK Bosna Kompred. Tuzlaci su slavili rezultatom (13:2), dok je FC Mostar SG na svom parletu savladao ekipu  FK Glasinac (10:2), a  finalista kupa MNK Kaskada je u gostima bila bolja od prvoligaša MNK Buba Mare (5:1).

Arhiva

U derbi susretu u Sarajevu, FC Centar ZAMM MC je ugostio gornjevakufsku ekipu MNK Slogu. Gosti su u 25. minuti imali prednost od 0:3. Trenutni lider na premijerligaškoj tabeli uspio se vratiti u utakmicu, u posljednjoj minuti rezultat je bio 4:4, da bi Ibrahim Hršumović u posljednjim trenucima utakmice donio veliko slavlje domaćoj ekipi od 5:4.

U Vojkovićima FC Salines je pobjedio domaću ekipu KMF Tango, 4:2, a u Doboj Istoku FC Lilium i FC Nevesinje su u regularnom dijelu odigrali 3:3, a boljim izvođenjem penala slavili su domaći (12:11).

Na preostale dvije utakmice, MNK Brotnjo je sa visokih 5:0 pobjedilo u Žepču domaću istoimenu ekipu, a u pravoj goleadi u Livnu u duelu premijerligaša domaćina MNK Troglava i KMF Anđeo, Livnjaci su bili bolji, 13:9.