Reprezentacija

Nacijo, ponosna budi! BiH pobjedom protiv Rumunije jednom nogom na Euru!

Futsal reprezentacija BiH jednom nogom je na Futsal EURO-u, koji se igra 2022. godine u Nizozemskoj. Bh. futsaleri u Bukureštu pobijedili su Rumuniju sa 2-3, te tako jednom nogom zakoračili na smotru najboljih evropskih reprezentacija!

Rumunija i BiH večeras su u Bukureštu igrali utakmicu 3. kola kvalifikacija za Futsal EURO, a bh. Zmajevi stigli su do treće pobjede, iz isto toliko susreta.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2-0 u korist Zmajeva, a dva puta mrežu Rumuna tresao je Anel Radmilović, kapiten reprezentacije.

U 26. minuti Rumuni su uspjeli smanjiti zaostatak nakon uigrane akcije, a golman Milanović je tu bio nemoćan.

Rumuni su uspjeli i izjednačiti rezultat, a tada na scenu stupa igra s viškom igrača u polju BiH.

Srđan Ivanković dvije minute prije kraja pogađa za 3-2 odličnim pogotkom, a rezultst se do kraja nije mijenjao, te su tako bh. futsaleri stiglo do treće pobjede iz isto toliko mečeva.