1.liga FBiH Grupa 1

Neimari deklasirali MNK Novi Travnik

U četvrtom kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, malonogometni klub Neimari iz Zenice bili su domaćini ekipi MNK Novi Travnik. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici u prisustvu oko 200 gledalaca. Visoku, ubjedljivu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa MNK „Neimari“.

Ekipa MNK Neimari

U zeničkoj ljepotici Areni danas smo gledali pravu malonogometnu rapsodiju u režiji trenera MNK Neimari, Mirka Čampare i njegovih pulena, koji su danas deklasirali ekipu MNK Novi Travnik sa 12 golova u mreži. Vidjeli smo dosta lijepih golova, lijepih akcija i svega onoga što ovu igru čini interesantnom i zanimljivom. Domaći su krenuli odlučno od prve minute i već nakon prvih šest minuta je 5:0, golovima Seldina Zatagića u 1′ i 3′, Hadisa Krehmića u 4′, te Amira Baručije u 5′ i 6′. U narednih osam minuta Neimari su postigli još tri gola za vođstvo od 8:0 i to preko Elmina Zatagića u 10′, Alije Bajrića u 11′ i Sulejmana Salkića u 14′.Gosti smanjuju ma 8:1 u 16′ preko Sulje Skopljaka. Do poluvremena Neimari postižu još jedan gol preko Hadisa Krehmića u 17′ za veliku prednost od 9:1, što je i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu domaći postižu još tri gola i to preko Sulejmana Salkića u 26′, Alije Bajrića u 29′ i trećim golom Hadisa Krehmića u 30′ za konačnih 12:2, nakon što su gosti iz Novog Travnika, na početku drugog poluvremena, u 24′ smanjili na 9:2 preko Hasan Belegića. Ovo je četvrta pobjeda Neimara u prva četiri kola prvenstva, zaslužena i ubjedljiva. Nastavljen je pobjednički niz i dobra uvertira za Kup utakmicu Federacije BiH u Velikoj Kladuši između MNK Mujo Hrnjica – MNK Neimari (srijeda, 01.12. u 18 sati). U narednom, petom kolu Neimari gostuju ekipi MNK Žepče.

MNK „Neimari“ – MNK „Novi Travnik“ 12:2 (9:1)

Sudije Adnan Žgalj i Amar Kapo (oba iz Sarajeva)

Strijelci za MNK Neimar :Hadis Krehmić (3x) u 4′, 17′ i 30′, po dva gola su postigli: Seldin Zatagić u 1′ i 3′, Alija Bajrić u 11′ i 29′, Amir Baručija u 5′ i 6′, Sulejman Salkić u 14′ i 26′, i Elmin Zatagić u 10′;

Golove za goste iz Novog Travnika postigli su Suljo Skopljak u 16′ i Hasan Belegić u 24 minutu meča.

MNK Neimari: Milenko Ristivojević, Hadis Krehmić, Erdin Ramić, Amir Baručija, Amar Šišić, Samir Spahić, Elmin Zatagić, Faik Selman, Seldin Zatagić, Alija Bajrić, Sulejman Salkić, Nermin Pašalić, Amar Vehabović, Emin Husejnović, trener Mirko Čampara

MNK Novi Travnik: Alić Amar,Belegić Hasan,Brljak Armin, Grizić Mahir, Mulahmetović Kenan, Šahinović Muamer, Šuškić Sami,Turić ,MahirČakić, Alija,Karač Said, Hasičić Zehrudin, Krnjić Kerim, Ohran Elmedin, Skopljak Suljo, trener Brljak Armin