Premijer futsal liga BiH

Salines bolji od Bosne Kompred, Kahvedžić ponovo poveo Mostar SG do pobjede

Futsaleri Salinesa savladali su u tuzlanskom derbiju u 7. kolu Premijer lige BiH Bosnu Kompred 7:3.

Bosnu Kompred je sa tri gola načeo njihov doskorašnji igrač Osman Beganović koji je postigao prva tri golado 17. minute. Nakon toga Bosna Kompred smanjuje preko Jasmina Spahića i 3:1 je rezultat prvog poluvremena.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Deni Imširović pogađa za 4:1, a onda i Mirko Marinković trese mrežu za 5:1, da bi se u 32. minuti u strijelce upisao još jedan bivši igrač Bosne Kompred, Admir Čorhodžić za 6:1. Jasmin Spahić sa dva pogotka uspjeva smanji rezultat na 6.3, a tačku na i drugim golom stavlja Deni Imširović.

Mostarci su sa 7.2 savladali Sarajevo na svom parketu. Nakon poraza u srijedu od Salinesa, Mostarci su ušli željni popravljanja utisaka, pa su već u šestoj minuti imali 3:0. U prvoj minuti pogodio je Nermin Kahvedžić, odmah iza njega i Bilal Jelić, a u 6. minutu bilo je 3:0 poslije pogotka Šešelja. Do poluvremena, Meldin Podrug pogađa za 3.1 i to je bio rezultat prvog dijela. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Nedžad Hodžić pogađa za 3:2 i vraća neizvjesnost. Ali, Nermin Kahvedžić novim golom odvodi Mostar na 4:2. U 30. minuti Šešelj je još jednom pogodio, a onda i Kahvedžić kompletira hettrik, te je bilo jasno da pobjeda ostaje u Mostaru, a nju je u 38. minutu samo potvrdio Samir Gosto.

Brotnjo je slavilo prvu pobjedu u novoj sezoni, a u gostima su savladali posljednjeplasiranu Kaskadu sa 3:2. Bila je to tvrda utakmica, a prve golove vidimo u 15. minuti, kada za Brotnjo pogađa Kristijan Pantić, a za domaće Rahim Spahić.

Na nove golove čekalo se do sredine drugog poluvremena. Tada u 29. minuti Vinko Prusina pogađa za 1:2, a odmah iza njega i Mladen Ćećura za 1:3. Konačnih Kaskada – Brotnjo 2:3 postavio jke Samir Isanović.

Ranije danas Hercegovina je savladala Policajac sa 5:3.

Sutra se igra posljedni meč 7. kola, a Sloga iz Gornjeg Vakuda/Uskoplja biće domaćin Doboju.