Hercegovina preko Policajca stigla do treće ovosezonske pobjede

Futsaleri Hercegovine savladali su danas u prvom meču 7. kola Premijer lige BiH Policajac iz Banja Luke 5:3 u jednoj jako zanimljivoj utakmici.

Već u 5. minuti danas najbolji igrač utakmice, Ante Grbešić pogađa za 1:0. Dugo je taj rezultat bio na semaforu, a onda Dejan Pavlović pred odlazak na odmor, u 18. minuti, pogađa za 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Policajac uspjeva da povede 2:2, ali u 23. minuti Ante Grbešić asistira, a Mario Mikulić na drugoj stativi se iskrada odbrani gostiju i šogađa za 2:2.

Prelijepu akciju domaći su izveli u 29. minutu, Anđel Čolak je kombinovao pred golom, a onda se ispalio u napad gdje ga sjajnom loptom pronalazi Ante Grbešić i to je 3:2.

Samo što se krenulo sa centra Policajcu se opet isplatio višak. Dejan Pavlović u ulozi golmana igrača je zakucao loptu u kontra rašlje za 3:3.

Ipak, odbrana Policajca još jednom lako puca u 35. minutu. Ponovo je Ante Grbešić asistent, a sada Zvonimir Ćavar pogađa za 4:3.

Konačan rezultat postavljen je u 39. minuti kada David Barbarić presjeca loptu na svojoj polovini i pogađa prazan gol. Uslijedili su veliki protesti gostiju prema sudijama smatrajući da je Barbarić igrao rukom, no odluka se nije mijenjala.

MNK HERCEGOVINA – KMF POLICAJAC 5:3 (1:1)
Sportska dvorana “Pecara”, Široki Brijeg
Gledalaca: 400
Sudije: Jasenko Pljevljak (Sarajevo) i Emil Husković (Mostar)
Strijelci: 1:0 Grbešić 5, 1:1 Pavlović 18, 1:2 Glamočić 21, 2:2 Mikulić 23, 3:2 Čolak 29, 3:3 Pavlović 30, 4:3 Ćavar 35, 5:3 Barbarić 39
Žuti kartoni: Grbešić, Mikulić (Hercegovina), Vučić, Pavlović, Maksimović (Policajac)

HERCEGOVINA: Dujmović, Mikulić, Barbarić, Grbešić,Z. Ćavar, Sabljić, Marušić, Zelenika, Vukoja, Čolak, Ivanković, Skoko, H. Ćavar, Zovko

POLICAJAC: Stanivuković, Glamočić, Vučić, Pavlović, Verić, Radović, Stojanović, Maksimović, Zoranović, Savić, Kaurin, Prošić, Đukarić, Đukanović