Prva liga RS

Nevesinjci u velikom derbiju srušili Policajac

Aktuelni prvak RS i osvajač Kup-a RS, KMF Nevesinje, večeras je, u velikom derbiju 11. kola Prve lige RS, pred 400 gledalaca u SD “Nevesinjka”, upisao pobjedu nad prvoplasiranim i do ovog kola maksimalnim KMF Policajac iz Banja Luke, rezultatom 6:5.

KMF Policajac – KMF Nevesinje (FOTO: Radio Nevesinje)

Bio je ovo duel dvije vodeće ekipe prvoligaškog karavana RS i zasigurno dvije ponajbolje futsal ekipe Republike Srpske.

Domaći su prije ovog meča kod kuće upisali 11 uzastopnih pobjeda (6 u aktuelnoj sezoni), te je cilj bio da nastave taj niz, dok je sa druge strane Policajac imao 11 pobjeda iz isto toliko zvaničnih susreta ove sezone, a da je večeras trijumfovao u Nevesinju mogao je i teoretski osigurati titulu prvaka Prve lige RS i izboriti plasman u Premijer futsal ligu BiH.

Konačno se i publika u Nevesinju probudila, te uz veliku podršku ponovo bila “šesti igrač” svoje ekipe.

Vrijedi spomenuti da je veliki hendikep za Nevesinjce bilo i neigranje jednog od njihovih najboljih igrača, iskusnog Marka Vučtića.

Ipak, Banjalučani su bolje otvorili meč i sjajnim golom Dragana Verića stigli do prednosti.

Nevesinje ekspresno uzvraća, te uz veliko oduševljenje publike na 1:1 poravnava Goran Kljakić.

Policajac opet nastavlja sa dobrom igrom, ponovo je domaćim nerješiva enigma bio Dragan Verić, koji je svojim drugim pogotkom na meču donio novu prednost gostima.

Nevesinjska ekipa je u tim trenucima preuzela inicijativu i uspjela da preokrene rezultat na 3:2 golovima Dalibora Pudara (penal) i Srđana Draškovića, par minuta do odlaska na odmor.

To nije bilo sve u prvom dijelu, posljednju riječ imao je banjalučki sastav, koji je u posljednjoj sekundi prvog poluvremena stigao do 3:3 preko Dejana Pavlovića.

U drugom poluvremenu nastavak sjajne igre i jednih i drugih, ali domaći nošeni podrškom sa tribina stižu do nova tri gola i prednosti od 6:3. Pogađali su Anton Milićević, Dalibor Pudar i Miljan Gutić.

U posljednjem minutu susreta Policajac uspjeva da još dva puta zatrese mrežu Romovića, strijelci su bili Želimir Đukarić, te Dejan Pavlović iz kaznenog udarca desetak sekundi prije kraja za konačnih 6:5.

Bila je ovo prava futsal poslastica koja je u potpunosti opravdala očekivanja i epitet derbija kola, a nevesinjska publika je igrače obe ekipe ispratila velikim aplauzom.

KMF Nevesinje

Policajac sada ima 30 bodova, dok su Nevesinjci drugi sa pet bodova manje.

Preostala su još tri kola do kraja, a Nevesinje u idućem gostuje kod Brčko Zdravlja, dok Banjalučani dočekuju paljansku Jahorinu.

KMF NEVESINJE – KMF POLICAJAC 6:5 (3:3)